Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Győri Révaisok, mit gondoltok...

Győri Révaisok, mit gondoltok az iskoláról?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok az iskoláról? Szeretitek és érdemes lenne választani?

2016. okt. 26. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,


én 2003-ban érettségiztem, szerettem oda járni. Az igazgató kedves, és azt gondolom, talán az egyik olyan iskola, ahol a többség szereti az igazgatót :D


Magáról a suliról vegyes a véleményem.

Biztos egy csomóan írni fognak jó dolgokat, én kezdem a rosszakkal:


a tanárok nagyrészt korrektek, bár volt néhány tanár, néhány hülyeségével, amit el kellett viselnünk sajnos. Amikor mindenféle hülye módon számolja ki, hogy ki feleljen, akkor is, ha te épp előző órán feleltél, simán rádkerülhet a sor.. Egy másik tanárnál mindig a témazáró után mikor vettünk egy új anyagot, és a rákövetkező órán önként lehetett jelentkezni felelni. És akkor mindig a rosszabb tanulók önként jelentkeztek, mert akkor épp csak 1 aktuális anyagrészt kellett fejben tartani, és persze ötöst kaptak.. Tök igazságtalan volt.


Ahogy az is, hogy biológiából mindig előszedett a tanár istentudja milyen kiadású könyvekből ilyen teszteket, ez volt a dolgozat, csak épp a doga előtt elfelejtette ellenőrizni, hogy ezeket ő leadta-e rendesen. Szóval voltak olyan tesztek, hogy a kérdések egy részéről nem is hallottam. Meg sokszor az volt a kérdés, mit nem tud a tanuló, nem azt, hogy mit tud, mondjuk ez a jó magyar oktatási rendszerre jellemző.


Én a lányokat is sajnáltam, mert ők kaptak egy olyan tesitanárt, aki egy csomószor cooper teszteket futtatott a lányokkal, míg mi fiúk fociztunk. (mert nekünk másik tanárunk volt). Szóval szerencse is kell hozzá, melyik osztály melyik tanárokat kapja.


Az informatika oktatás színvonala pocsék volt akkor. Nem hiszem, hogy most jobb lenne, mert sajnos az informatika óraszám nem hiszem hogy nőtt, és arra se jöttek rá az okosak, hogy vannak olyan részei az informatikának, amiket nem lenne muszáj gépterembe oktatni, hanem mehetne elméletben is egy projektoros teremben.


Ha infó irányba tervezed továbbtanulást, akkor mindenképp magadtól is foglalkoznod kell vele (programozás pl.)


Oké, azóta történhettek változások. A nyelvórákat emelték azt hiszem, és egy mostani átlagos révais simán eljut a 4 év alatt a két középfokú nyelvvizsga közelébe. (nyilván szerencse is kell, hogy végül sikerül-e neki vagy sem)


Amit én utáltam, hogy hiába választottam akkor a reál tagozatot, túl sok volt így is a magyar és a töri, a részletek között elveszett a lényeg, nem értettem, miért kell nekem bemagolni a költők önéletrajzát, a verselemzéseket, vagy a második világháború eseményeit napra pontosan. Sok mindent lehetne jobban csinálni szerintem a révaiban is.


Lehetőséged van sok tárgyból versenyekre menni, amihez minden felkészülést meg is kapsz. Szakkörök, tanárok adnak könyveket, vagy ha kell külön is segítenek még.


Továbbtanuláshoz az iskola egy jó alapot nyújt, a fakultációkkal, emelt szintű érettségikkel nem is muszáj pont olyan irányba továbbmenned, mint amilyen osztálytípusba jelentkeztél (húgom pl. matek-német tagozatból lett vegyészmérnök, most már a PHD-t csinálja)


Ismételten mondom, én 2003-ban érettségiztem, a mostani évekről csak keveset tudok, néhány ismerősöm volt a későbbi évfolyamokból, de ez minden.


Majd úgyis kapsz még válaszokat remélhetőleg a többiektől, akár mostani diákoktól :)

2016. okt. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 😊 Nekem igazából a nyelvtanulás a legfontosabb,(angolból már van középfokum) de a többi is fontos. Sokat készültem, hogy bekerüljek és remélem tényleg megéri.
2016. okt. 31. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!