Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kölcsey Ferenc Gimnáziummal...

Kölcsey Ferenc Gimnáziummal kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Múlt évben(7.-ben) 4,2-es átlagom volt. Most nyolcadikban még nem számoltam, de szerintem most jobban állok eddig.

4-es vagy 5-ös vagyok: angol nyelv, magyar nyelv, irodalom, történelem, biosz, föci, info, tesi, ének, rajz

3-as vagyok: matekból(eddig), fizikából, kémiából

Fizikából és kémiából felhozhatom magamat 4-re, de matekból biztos nem (múlt évben is 2-es lettem belőle, most járok matektanárhoz így szerintem a 3-t tudom tartani).

Szerintete mennyi esélyem van bekerülni? A Kölcseyben a matek mennyire számít?


Főként a nyelvi része érdekel (leginkább a francia).

Az első évben csak franciát tanulnak + ilyen szintentartó (?) órák vannak ügye? Később van lehetőség más nyelvet tanulni? Ha van, melyeket?

Kb. mennyit kell naponta tanulni?

Milyenek a tanárok?

Milyen központival kerülnek be a diákok?

Milyen egy szóbeli ott?

Milyen a közösség?

Milyen alapokat ad az érettségihez?

Milyen szintem tanulják meg a nyelvet a diákok( ezt úgy értem, hogy középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsgát tesznek)?

Van ilyen cserediák program?


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. nov. 2. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én francia-magyar-kéttanra járok.

Szóval az első, effektíve nulladik évben heti 20 francia órám volt, ebből 9 methód (nyelvtani), 6 szókincsbővítős/beszélgetős, 3 matekszaknyelv, 1 földrajzszaknyelv, 1 töriszaknyelv. És 10 órában elosztva ének, matekszintertantás, magyarszintentartás és tesi. És persze egy osztályfőnöki.

A következő évtől lehet választani második nyelvet: angol, német, olasz, stb..

Ők azt mondták az elején, hogy napi másfél óra otthoni tanulás lenne az optimális. Nos, nekem nem minden esetben volt ennyire szükségem, viszont volt olyan is, mikor több kelett ennél az időtartamnál.

Nekem remek tanáraim voltak/vannak.

Attól függ, én speciel 84 ponttal kerültem be, de így lettem 12. a rangsorban, úgyhogy azt hiszem nem én vagyok a mérvvadó ebben.

Nekem nem kellett szóbelizni, így erről nem tudok nyilatkozni.

A közösség nagyon jó, és a felsőbb évesek se azzal az általános "lenézzük-a-kisebbet"-hozzáállással rendelkeznek, mint más gimikben. :D

Nos, gondolom jókat, de ez még számomra is a jövő zenéje.

Elméletileg el kéne érnünk a felsőfokot, de a középfok az biztos.

Szokott lenni.

Remélem segítettem, ha még támadna kérdésed, vagy némi pontosítást szeretnél, szívesen válaszolok levelekre. :D

2016. nov. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2016. nov. 3. 07:58
 3/3 anonim válasza:

Szia, én most vagyok francia kny-en 0.-os, és imádom! Az osztály nagyon összetartó és jófej, a tanárok brutál aranyosak (persze van kivétel, mint mindenhol, de szerencsére kevés), a programok is jók meg persze a büfé is! ;) Én 163 ponttal kerültem be, amiböl 50 a tanulmányi, 74 a központi és 39 a szóbeli. De úgy emlékszem, hogy az utolsók akik bekerültek, ilyen 140 pont körül voltak. Nem, tényleg nem egyszerü, sok a tanulni való és elég keményen haladunk(én kb 3 napot hiányoztam, beültem órára és semmit nem értettem szinte, mivel franciául zajlanak az órák és utána pótoltam vagy 2

hétig) de ha igazàn akarod, és teszel érte akkor meglesz! ;) 20 franciám van egy héten, minden nap kell rá tanulni, nincs mese. Igen, szintentartók vannak matekból magyarból meg ilyenek.A suli alapvetöen humán beállítottságú inkább, szóval nem nagy baj ha nem megy olyan jól a reál. Cserediàk program van, mi jövöre megyünk. A nyelvvizsgákról meg az érettségiröl nem igazán tudok nyilatkozni, de szerintel 5. év végére simán meg lenne a felsöfokú, mivel franciául is kelleni fog érettségizni egyes tantátgyakból, amit lár most franciául tanulunk(töri, föci, matek bár most még csak szaknyelv van). Örülök ha segítettem, írj bátran, ha kérdésed lenne! ;)

2016. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!