Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok melyik jobb...

Mit gondoltok melyik jobb SZIE élelmiszermérnöki/biomérnöki vagy BME biomérnöki?

Figyelt kérdés
Színvonalban is, meg elhelyezkedés szempontjából ki mit gondol? Ahogy én néztem, és ismerősök mondják a BME sokkal nehezebb. A SZIE-n szimpatikusabbak a tantárgyak mind a kettőből. Ráadásul ott nincs is élelmiszermérnöki csak szakirányban. Nem vagyok benne biztos, hogy a BME-t bírnám. Nem vagyok olyan erős fizikából, meg úgy általában a reál tárgyak néhány témaköre nehezen megy, viszont ez nagyon érdekel. Tudom, felvi.hu, de a keresztféléves jelentkezések miatt nem tudom megnézni csak a mesterképzéseket a bme-n és szeretnék előre kalkulálni vele, és érdekelnek a személyes tapasztalatok.

2016. nov. 6. 17:28
 1/3 anonim válasza:
100%
Érdemi választ nem tudok adni, hogy élelmiszer- vagy biomérnöki éri meg jobban, de én most kezdtem az élemiszermérnökit a SZIEn és egyszerűen imádom <3
2016. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én biomérnöknek tanulok a BME-n.

Először be sem akartam iratkozni, nem volt kedvem az egészhez, második helyen jelöltem meg és oda vettek fel. Nem jártam be előadásokra, nem foglalkoztam vele, az egész első félévemet elbuliztam, ellazáskodtam, úgy a félév felénél megszerettem, tetszik a mentalitás, az emberek összetartása, a közösség, a jófej oktatók (1-2 azért egész aranyos), és a közös szívás igenis összehozza az embereket :D Én ajánlani tudom :) Viszont ha ezt elvégzem én is élelmiszermérnök szeretnék lenni.

Ha ezt jelölöd sokat nem veszítesz, mert innen mind a biomérnöki, mind az élelmiszermérnöki pálya előtted áll. Utólag visszagondolva jól döntöttem, hogy beiratkoztam, a felsőbbévesek is jófejek, segítőkészek, és rengeteg dolog ide vagy oda, nem nagyon hallottam őket panaszkodni. Volt egy srác, aki egy buliban arról mesélt nekem mikor felhoztam hogy lehet inkább kiiratkoznék, hogy ő sem tudja mit keres itt, nem tudja mi szeretne lenni, vegyész, másodéves, de tudja hogy itt jól megtanulja ami a későbbi boldoguláshoz szükséges, kedveli a szakot, illetve nem kell majd aggódnia az anyagiak miatt, mert tud munkát találni.

Ne félj attól, hogy nem bírnád, igenis teljesíthető, úgy jöttem ide, hogy nálam mindenki jobb érettségit írt kb, féltem, hogy ez nem nekem való, sokat nem is tanultam, valójában még most is minden nap elgondolkozok hogy van-e itt keresnivalóm, de mindig rájövök hogy van, simán fel tudok készülni minden probléma nélkül a zárthelyikre és a vizsgákra is. Meg kell tanulni túlélni, élelmesnek kell lenni, nem minden az éjjel nappal való tanulás. Ha szeretnéd hogy részletesebben meséljek a szakról, nyugodtan írj :) Sok sikert kívánok!

És remélem jövőre gólyaként köszönthetünk! ^^

2016. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
második nagyon köszi a válaszod, ez nagyon bíztatóan hangzott :) első helyre írtam a bme-t amúgy :)
2017. jan. 11. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!