Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik ez egyetemen,...

Hogy működik ez egyetemen, hogy csináljam? (kiiratkozás, szakváltás, . )

Figyelt kérdés

Szóval, az van, hogy idén elkezdtem a germanisztika alapszakot.De közben rájöttem, hogy ez igazából nem nekem való, nem vagyok ennyire szerelmes a német nyelvbe, stb... meg 3 év után ugyanott lennék, mint egy C1-es nyelvvizsgával. (mivel nem akarok tolmács lenni, egyelőre...)

És most azon gondolkodom, hogy kiiratkozom, mielőtt lemegy az első félév (ilyenkor még nem kell visszafizetni az államnak), és februárban újrajelentkezem tanárira. Addig meg elmegyek dolgozni.


Gyakorlatilag, ez a menete? Tehát, most kiiratkozom, de jövőre újafelvételizek, az nem gáz valamilyen szempontból, vagy ennek ez a rendje?



2016. nov. 7. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen így kell csinálni. Amúgy meg menj el az egyetemed tanulmányi osztályára és ott bővebben tájékoztatnak.
2016. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez szak és egyetemfüggő is. Ahol én tanultam, ott folyamatosan hirdették, hogy 2. szaknak vegyük fel az osztatlan tanárit, és így két diplomát kapunk stb. Vagy ha valakinek megtetszett, simán át lehetett rá iratkozni egy kérvénnyel meg kb 2000Ft befizetésével. De azt hiszem, ez minimum 2 lezárt félév után volt lehetséges.
2016. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tanári sem lesz jobb! :'(
2016. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!