Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Kőbányai Szent...

Milyen a Kőbányai Szent László gimnázium?

Figyelt kérdés

Olasz-magyar nyelvű tagozat érdekelne.

Milyenek a tanárok? és a diákok?

Mennyire nehéz? bármilyen infó érdekelne!

Köszönöm!:D



2016. nov. 7. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ötéves szak
2016. nov. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ötéves tagozat
2016. nov. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én úgy hallottam, hogy az első év elég nehéz , de aztán jobb lesz egy picivel.
2016. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Igen én is úgy tudom hogy elég nehéz.

Egy odajáró srác azt mondta, hogy az első évben kb. 14 nyelvórájuk lesz az A-soknak.

Viszont mire végeznek az iskolával elvileg felsőfokú nyelvvizsgát végeznek olaszból és sokan még a második nyelvből is egy középfokút összehoznak.

A közösség nagyon jó(én úgy hallottam) de nem csak a tagozaton hanem az egész suliban.

2016. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első év nehéz, akkor szokott pár ember kibukni, de Max 2-3. Ekkor 14-17 olasz órája van, de más nem nagyon, mivel kettannyelvu. Utána már csak 7 olasz van, és nem is olyan nehéz, bár az olasz nyelvű tárgyakkal (töri, matek stb) azért néha meggyulik a bajuk.

Haaat felsőfokú nyelvvizsgat nem kell tenniuk, mert ha olaszul erettsegiznek akkor automatikusan felsőfokú nyelvvizsgat kapnak. A második idegenynelv oktatás viszont szerintem elég gyenge, kevesen érik el a középfokú szintet (bár a legtöbb olaszos angolt vagy németet választ, amit már tanult korábban is, így lazán megvan a középfok). Nagyon nehéz három év alatt heti négy órában középfokra megtanulni egy nyelvet. Jó ha az ember tud magantanarhoz járni és akkor semmi akadálya.

A legtöbb tanár jofej, kevés harpia van szerintem.

A közösség szuper, mindenki nagyon nyitott, elfogado és itt nincs bántalmazás (szóban sem). Szóval csak ajánlani tudom a sulit. Statisztikak szerint, aki tovább akart tanulni, azt mind felvettek oda ahova jelentkezett :)

2016. nov. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon nehéz bejutni? kb hanyas átlagtól vesznek fel?
2016. nov. 23. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehéz, de azért elég nagy a túljelentkezes. (700-800 ember 20 helyre kb) Nem az átlagon múlik, volt nálunk kitűnő tanuló aki írt 60 pontot és be se hívták szobelizni. Én például 4.2-4.7 között voltam mindig is, viszont az irasbelim 83 lett, és simán bekerultem. Nem tudom mennyit változott a rendszer az évek alatt, de szerintem ha négyes átlagod van és írsz egy 70pont korulit szerintem bent vagy. De persze jobb biztosra menni, pláne az olasznal ahol nincs szóbeli.
2016. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 2 évvel ezelőtt végeztem olasz tagozaton, és még most is szívesen gondolok vissza a Lászlóban töltött öt évemre. :)

Mindenképpen jó döntés volt ezt a tagozatot (és magát az iskolát) választani, nem véletlenül ilyen jó a híre. :)

2016. dec. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, én a SZLG olasz tagozatára járok. Privátban ha megkeresel szívesen írok a suliról és az első évről részletesen. Tavaly min. 66-68 pontos írásbeli kellett max. vitt ponthoz az utolsó bejutónak. Ez kb. a 134 volt a rangsorban ha jól emlékszem, de az oktatás.hu-n megtalálod.

32-34 fővel indul az olaszos osztály és első évben tényleg abbahagyja 1-2 fő. Nem csak olasz óra van első évben, de persze ebből van a legtöbb, 504 óra az éves óraszám. Matek, földrajz, töri szintén olaszul (is) már az előkészítő évben indul. Van még tesi, magyar, infó, ének is...

Nekem nagyon tetszik, szívesen írok.

2017. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!