Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kezdő tanárok, hogy érzitek...

Kezdő tanárok, hogy érzitek mennyire készített fel titeket az egyetem a tanításra?

Figyelt kérdés

Én most kezdtem, de rengeteget készülök az óráimra, estékbe nyúlóan. Normális ez ?

Egyetemen egy csomó felesleges dolgot tanultunk, amikkel most köszönő viszonyban sem vagyok. Mielőtt tanítok, nekem is megkell tanulnom az anyagot rendesen, mert egyetem nem ilyenekkel foglalkoztunk.

Nálatok hogy van ez ? Hogy volt ez ?



2016. nov. 8. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Eleinte én is nagyon sokat készültem, de nem azért, mert meg kellett tanulnom az anyagot, hanem azért, hogy leredukáljam azt egy kamasz számára...

Nagyon hasznos volt a tanítási gyakorlat is, meg az előtte lévő pedagógia/pszichológia gyakorlatok.


Biztos, hogy bele fogsz rázódni, mert olyan nincs hogy nem. :) Sok sikert!


Melyik egyetemen végeztél?

2016. nov. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pázmány


És mennyire sikerült átadnod az anyagot ? Nekem sokszor van, hogy elbizonytalanodok, hogy jól mondom-e....

2016. nov. 9. 21:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Biológia-kémia szakos középiskolai tanárként én úgy érzem hogy, túl sok és teljesen felesleges volt a pszichológia, pedagógia, oktatásmódszertan, oktatástechnika jellegű tölteléktárgy. Tanítani nem ezekből tanul meg az ember, hanem azt a gyakorlat hozza.


Sokkal jobb lett volna, ha mélyebben elmerülünk a saját szaktárgyunk anyagában, mert bizony egy jó gimnáziumban már kérdeznek a tanulók és nem mindig tudok válaszolni. Egyetértve a kérdezővel, bizony az órákra első alkalommal nagyon fel kell készülni.

2016. nov. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!