Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar érettségi nehéz?

A magyar érettségi nehéz?

Figyelt kérdés
Nehéz elérni a magyar érettségin 80%-ot vagy a fölöttit? Mindig jó fogalmazó voltam és jó vagyok ebből a tantárgyból. De félek, hogy nem sikerülne annyira jól, az időhiány miatt... Az olvasott szövegértésnél könnyen bele lehet esni hibákba, ha valaki izgul?

2016. nov. 12. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én idén írtam és nagyon boldogan jöttem ki a vizsgáról. Könnyűnek tartottam. Persze nekem is voltak a szövegértésben olyan hibák, amik lehet fogni az izgulásra, de nem vészes. Egyébként nekem összességében 93%lett.
2016. nov. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért nem teszteled le magad? Írj meg egy érettségit, javíttasd ki egy tanárral s meglátod mire vagy képes.

Izgulás kinél hogy hat. Van akin jobban teljesít stressz alatt, van aki gyengébben. Én vizsga közben annyira belemélyültem a dolgokba hogy nem is gondolkoztam azon hogy most jujj mi lesz, csak csináltam lendületesen, gyorsan és pontosan. Neked is ezt javaslom ;).

2016. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nehéz. Nekem 73% lett mindennel viszont egy buta dolog miatt buktam sok pontot. Ment minden viszont a szó közi vesszőkkel sosem ápoltam barátságot és 8 hibát vontak le miattuk az elemzésem során. Rossz belegondolni hogy meglehetett volna akár az ötös is.

Mellesleg egy házit nem csináltam az érettségi előtt meg Budapesten voltam szóval kár rágörcsölni.

2016. nov. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kifejezetten könnyű a magyar érettségi, én összesen egy szövegértést csináltam meg előtte és írtam két db összehasonlító verselemzést, és így lett 96%. Nem kifejezetten tárgyi tudást kérnek vissza, hanem hogy a gondolataidat át tudd adni magyar nyelven.

Az idő miatt ne aggódj, a szövegértést kell nyomni, az igaz, de a szövegalkotásra nagyon sok idő van.

2016. nov. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég könnyű, nekem az írásbelim 94 pont lett, aztán szóbeli lehúzta 90-re, de még ezzel is együtt tudok élni. Simán megcsinálod, és bőven elég rá az idő is. :) (plusz ha látod, hogy kifogysz az időből, vázlatosan felírod egy tisztázati lapra, amit akarsz még, és beszámítják, vagy eleve csinálj vázlatot)
2016. nov. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!