Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerb Antal Gimnázium?

Szerb Antal Gimnázium?

Figyelt kérdés

ezek lennének a kérdéseim:


- melyik évfolyamon hány óra van hetente ( 9. , 10. , .... )

- milyen a közösség, tanárok, diákok, osztályok

-szerettek-e ide járni

-melyik a jobb gimnázium, a Szerb vagy a Leövey Klára gimnázium ( Budapst )


A válaszokat előre is köszönöm :)



2016. nov. 13. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Szia :)


Én a Szerbbe járok 3 éve és IMÁDOM. Csak ajánlani tudom.

A tanárok rendkívül segítőkészek, jobb osztályt pedig nem is kívánhatnék. Mivel alapvetően nem sok diákot vesznek fel, azok, akik bejutnak, nagyon jók és szorgalmasak többségükben - de gondolom ez nyilvánvaló. Nem az a ,,versenyistálló"-kategóriájú suli, de én például pont ezt szeretem benne (persze azért viszonylag sok mindent elvárnak, viszont csak olyan mértékben, hogy marad időd sportolni és egyéb délutáni tevékenységeket űzni). A tanárok nagyon jó fejek és segítőkészek, egész sok fiatal is van köztük, ami szerintem még jobb hangulatot ad az óráknak az oldottabb légkör miatt. Sőt, még francia anyanyelvi tanár is van...

Rengeteg programot szerveznek, többek közt külföldi utakat is, tehetségkutatókat (,,Rájzing SzAG"), halloween, diáknap, sportnap stb... szóval nem unatkoznál. Ja, és pályázhatsz sulirádiósnak vagy suliújságosnak is :)

Ami az óraszámot illeti, 9-10.-ben alapvetően kb. 30 órád van hetente, plusz még ha szeretsz egy tantárgyat, akkor mehetsz abból heti +1 (nyelv esetén 2) orientációs órára. Meg ha nem sportolsz, akkor ott van még +2 tesióra.

A 11-12. évfolyamon nem igazán tudom még, hogy mi hogy van, ebben sajna nem tudok segíteni :/

Amit még érdemes tudnod: minden évben 9.-től van egy vizsga (,,kis érettségi"), ami tulajdonképpen az érettségihez, vizsgahelyzetekhez szoktatást takarja. Nem könnyűek, de jól jönnek majd, ebben biztos vagyok.

Összességében tehát én a helyedben a Szerbet választanám, pláne, ha a közelében laksz.


Remélem, tudtam ezzel segíteni, még ha eléggé elfogult is voltam :)

2016. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm :)

nagyon sokat segítettél

2016. nov. 15. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha bármi egyéb kérdésed van, nyugodtan írj privit :)
2016. nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. nov. 15. 17:07
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Én is magasan a Szerb Antal Gimit ajánlom. Az én gyermekem idén érettségizik, a legjobb döntés volt ezt a sulit választani! :-)
2016. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. dec. 5. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!