Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi után visszaültem 9....

Érettségi után visszaültem 9. be szakmát tanulni,3 éves a képzés. Közismereti tantárgyakból felmentettek kivéve egyből?

Figyelt kérdés
Szóval magyar, matek meg ilyenekre nem kell járnom, de testnevelés órára "muszáj", nem látom nagyon értelmét hogy 14 évesekkel futkározzam. Többször is beszéltem az igazgatóval erről, de mindig azt a választ kaptam hogy arról nem kaphatok felmentést. De végülis az is közismereti tantárgy, úgyhogy nem nagyon értem. Vagy tényleg nincs semmi kiskapu? Van aki hasonló cipőben jár? Orvosi felmentést nem szertnék. Válaszokat előre is köszönöm.

#érettségi #felmentés #szakmunkás #közismereti tantárgy
2016. nov. 16. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Örülj neki, amíg ingyen tesizhetsz.


Ha majd az úszodában alkalmanként ki kell fizetned 2000 forintot, és ez még csak az alap, a többiről ne is beszéljünk, akkor majd visszasírod az ingyen torna órákat.


Mindenki így jár aki évvesztes, vagy bármi más módon később kerül be pl. egyetemre.


Én 23 voltam az orvosin első évben, amikor a többiek 18-ak.

És?

Örülj neki, hogy kis taknyosok között lehetszt!


Majd ha 90 éves öreg nénikék és bácsikák között kell tenned-venned akkor sopánkodj.

2016. nov. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tesiből nem érettségiztél, akkor egyértelmű szerintem, hogy be kell járnod.

Hiszen az órarendbe benne van, és -tök mindegy hány éves vagy, abba az osztályba jársz, tehát ugyanaz vonatkozik rád, mint a többiekre.

Mivel magyarból, matekból érettségiztél, ezért felesleges újra végigülnöd ezeket az órákat, hiszen ezekkel már végeztél, levizsgáztál belőle. De a többiből nem.

2016. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. Kommentelő, értem hogy te nagyon bölcs vagy, de én ezek az órák helyett mehetnék dolgozni. Én egy szakmát szeretnék nem eljátszani ezt az alá fölé rendelt szerepet amit 9.ben. És a te példád a 18 és 23 az 5 év különbség, de azt te is beláthatod, hogy egy 14 éves "gyerek" meg egy 19 éves között hatalmas különbség van. Jóval nagyobb mint a te példádnál.

2. Kommentelő, fizikából, biológiából sem érettségiztem mégis megkaptam a felmentést. A bizonyítványom alapján, de abba testnevelés jegyek is vannak amit még az előző iskolámban kaptam.

2016. nov. 16. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!