Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt közöttünk olyan, aki...

Van itt közöttünk olyan, aki pszichológusnak, baba, -gyermekpszichológusnak tanul? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hosszú távú terveim közé tartozik, hogy pszichológiát tanuljak (azon belül is a baba pszichológia érdekelne). Olvasgattam már utána a dolognak és sokan mondják, hogy igen költséges az elvégzése, jelenleg ebben látnám az akadályt. Olvastam, hogy nem elég a BA képzés, menni kell mindenféleképpen tovább és hogy vannak mellette még ilyen önismereti tanfolyamok (de ebben nem vagyok biztos) amiket el kell végezni, de ez is önköltséges. Szóval örülnék neki, ha valaki le tudná írni, hogy kb. mennyibe kerülne nekem ez az egész és hogy a kötelező mellett milyen plusz kiadásokra lehet számítani. Mindenféle infó jól jön :) Előre is köszönöm a segítséget! ;)

2016. nov. 20. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapképzés 3 év, mesterképzés 2 év, szakképzés 2-4 év (ez már fizetős, néhány kevés állami hely van, de ritka), és a módszerspecifikus képzések (ez is 2-5 év), szintén fizetős. A mester után szükséges több száz óra önismereti saját élményű óra, szintén saját zsebből. Hogy kinek mennyibe kerül, mindig attól függ, mit akarsz, mennyit akarsz, stb. Javaslom a KRE Kapszli oldalán olvasgass kicsit, sok információt találsz a szakképzésekről és a módszerspecifikus képzésekről is. Ez egy közel tíz éves tanulási ív (és utána sem szabad abbahagyni az önképzést és önismeretet), hiszen segíteni csak az tud, aki önmagával egyensúlyban van.


(Megj. Úgy tudom, hogy olyan, hogy "babapszichológia" nincs, még akkor sem, ha néhányan önkényesen annak nevezik magukat. Ez csak egy kitalált név.)

2016. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2016. nov. 22. 22:03
 3/3 anonim ***** válasza:
2016. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!