Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendészeti sulikban hogy van ez?

Rendészeti sulikban hogy van ez?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok, szeretnék rendészeti szakgimnáziumba menni (csornára), de mik a követelmények? Központi vizsga van, azt tudom, de van fizikai, egészségügyi, vagy valami ilyen jellegű vizsga? Mert elég sovány vagyok, egy komolyabb fizikai alkalmassági teszten valószinűleg elbuknék. Gerincferdülésem is van.

2016. nov. 21. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Miután közszolgálati ügyintéző is lehetsz a rápéülő egy éves képzésben, szerintem ez nem akadály.

Viszont ha rendőr akarsz lenni, ott nagyon kemény fizikális felmérésen kell majd megfelelned, hogy felvegyenek. (Sokan azt felejtik el, hogy nem elég külön-külön hozni az eredményeket, felvételin először futsz, majd kidöglött állapotban állhatsz neki a felülésnek, fekvőtámasznak.)

Kérdés, mennyire komoly a gerincferülésed, ha nem vagy felmentve tesiből, akkor nem reménytelen a dolog. Hogy sovány vagy - a komolyabb erőfejlesztést nem is ajánlják 14 év alatt, tehát még nem vagy elkésve a gyúrással.

2016. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A gerincferdülésem nem durva, inkább csak ilyen hanyag testtartás. Voltunk nyílt napon, egyáltalán nem durva ide a felvételi, rendészeti egyetemre lesz kemény, de azért van ez az iskola hogy felkészítsen. Önvédelem is van, meg heti nagyon sok edzés
2016. nov. 22. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Hopp egy csornai.

Amúgy én a helyedben messziről kerülném a Hunyadit.

Felvettek végül?Hol kezdessz szeptemberbe?

2017. aug. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Felvettek igen. Miért kerülnéd? (Nem vagyok csornai, kollégista leszek )
2017. aug. 24. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!