Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakváltás karon belül és kívül?

Szakváltás karon belül és kívül?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok de nagyon valószínű hogy a következő tanévre váltanék (a következő félévet vagy passziváltatom vagy nem veszek fel minden tárgyat)

Az lenne a kérdésem hogy hogyan működik ez?

Ugyanúgy februárig ügyfélkapun újra le kell adnom a jelentkezést, július elejéig pedig feltölteni az újracsinált, javított érettségi eredményt és sorrendet összeállítani

Két szak lenne amire váltanék mindkettő a jelenlegi egyetemen van, az egyik ugyanazon a karon ahova most járok, a másik az egyetem másik karán

Esetleg valami használható linket tudtok, én ha a témában keresek interneten csomó olyan dolgot ad ki a google hogy "7 ok miért váltanak szakot" meg "biztos hogy a szakváltáson gondolkozol?" szóval értitek érdemi információt ezek nem adnak



2016. nov. 29. 21:32
 1/8 A kérdező kommentje:
am kissé lehet félreérthetően fogalmaztam, a két szak valamelyikére váltanék, ilyen A és B terv alapon lennének, hogy ha az egyikre nem vesznek fel, akkor megyek a másikra
2016. nov. 29. 21:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy írod, újra kell csinálnod az egész felvételis macerát, mint ahogy azt a jelenlegi szakodnál tetted.
2016. nov. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ok

ezzel egyébként nincs semmi bajom mert már alapvetően sok pontom volt 2 éve, plusz az egyik érettségit tavasszal újracsinálnám és mellé még csinálnék egy másikat az A szakhoz de az valószínűleg jól fog sikerülni

csak közben olvastam itt az oldalon hogy karon belüli szakváltásnál nézik a már teljesített tanegységeket, meg kell írni valami tesztet ami alapján elbírálják, de nekem egyszerűbb lenne újra csinálni az ügyfélkapus jelentkezést és jövőre mindent elölről kezdeni (különösebben jó eredményeim úgy is csak olyan tárgyakból voltak ami másik szakon fabatkát sem érnének)

2016. nov. 30. 00:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakon vagy?
2016. nov. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egy. tanulmányi osztályán érdeklődj.
2016. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemes lenne a Tanulmányi Osztályon kezdeni. Ha már bent vagy az egyetemenm akkor egyszerűbb váltani. Főleg ha vannak közös vagy rokon tárgyak, mert azokat még akkreditáltatni is tudod. A helyedben először "házon belül" indulnék el a megoldáskeresésben.
2016. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

rendben akkor a héten szerintem kérdezősködök a tanulmányi osztályon

egyébként szlavisztika alapszakon vagyok horvát szakirányos

elsősorban másik karon lévő szakra váltanék (informatikai kar), ott nem tudok semmit akkreditálni

a másik szak, ami szóba jönne meg másik alapszakon levő szakirány (germanisztika alapszak német szakirány) tehát ott csak azt a 3-4 tárgyat tudom akkreditálni amik kötelező alapozó tanegységek minden btk-s szakon

2016. nov. 30. 17:40
 8/8 A kérdező kommentje:
de azok nem is sikerültek olyan jól, szal nem lenne gond ha újra tudnám csinálni őket
2016. nov. 30. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!