Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogy nem érettségizhe...

Igaz az, hogy nem érettségizhetek újra angol nyelvből ha még gimis vagyok és nincs érettségi bizonyítványom?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem emelt szinten, viszont most 12. osztályosként ezt újra szeretném írni mert több pontra van szükségem.

Az angol tanárom azt mondta amikor érettségiztem, hogy csináljam meg, mert újra lehet írni következő évben ha nem úgy sikerül ahogy én azt szeretném, erre most osztályfőnök közli, hogy ez nem igaz, akkor írhatom újra ha már megvan az érettségi bizonyítványom.



2016. dec. 7. 15:44
 1/5 anonim válasza:
Sajnos én is úgy tudom, ahogy az ofőd.
2016. dec. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ofőd tudja jól, és én ezért sem szoktam javasolni az előrehozott érettségit annak, akinek a felvételijéhez kell. Az emelt szintűt pláne nem. Sajnos sokan szúrták - és szúrják - így el a felvételijüket, mert mindenki csak azt nézi, hogy "de jó, előbb meglesz, 12.-ben kevesebb tárgyból kell készülni", arra viszont nem gondolnak, hogy egy év rengeteg idő, és az eredmény szempontjából egyáltalán nem mindegy, hogy egy évvel több vagy kevesebb időd volt-e tanulni.

Bocsi, nem kioktatásból írtam. De a helyedben minimum "megköszönném" az angoltanárnak, amiért rávett egy hülyeségre.

Érettségit az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt csak akkor lehet újraírni, ha az elégtelen lett, illetve ha középfokút tettél le, akkor lehetőség van szintemelő vizsga letételére. Fordítva nincs rá lehetőség, tehát egy érvényes emelt szintű érettségi után még középfokúra sem mehetsz, csak miután az érettségi bizonyítványodat megszerezted.

2016. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bizony, rossz tanácsot adott a tanárod, megköszönheted neki. Ha középszintűre küldött volna, most mehetnél szintemelőre, és választhatnál két eredmény közül.
2016. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2 évvel ezelőtt tettem le a közép szintűt, és akkor valóban hibát követtem el, hogy hagytam tavaly magam meggyőzni.

Szerintetek tényleg nem tudta, hogy ez így van vagy csak csőbe akart húzni? Mert tényleg ezzel érvelt, hogy idén újra lehet írni ha nem sikerül tökéletesen..Nem lett elégtelen, 50 valahány százalék lett.

Nem azért tettem le, mert idén eggyel kevesebb lenne, mert nem lenne kevesebb, ugyanúgy van heti 5 angol órám.

Köszönöm szépen nektek a válaszokat! Sokat segítettetek :)

2016. dec. 7. 21:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tényleg nem tudta. Sokszor találkozom azzal, hogy a tanárok nagy része elképesztően tájékozatlan az érettségi szabályait illetően. Azt meg nem tudom elképzelni, hogy a tanár a saját tanítványát, aki ráadásul olyan jó, hogy előrehozott emeltre jelentkezik, csőbe akarná húzni. Mi érdeke lenne?
2016. dec. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!