Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kreditátvitellel átvitt tárgy...

Kreditátvitellel átvitt tárgy értékelése hogyan történik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyetemet váltottam, ott a programozás 1 tárgyat teljesítettem 5-re és 4 kredites volt.

A jelenlegi egyetemen ahová járok ott is 4 kredites és a tematika szinte teljesen azonos. Ha elfogadják, akkor az itteni neptun-ba, az 5-ös jegy kerül beírásra? Átlagszámolásnál simán úgy számoljuk, mintha itt raktam volna le? Beleszámít a "két félév alatt kötelezően kell teljesíteni 30 kreditet" szűrőfeltételbe?



2016. dec. 12. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, 5-ösnek számolják majd a diplomádba a tárgyat, ha ez beleszámít a diploma értékelésébe.

De mikor váltasz egyetemet? Most félévkor? Államis voltál gondolom, és államis is leszel? Átvétellel váltottál?

2016. dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ!


Tavaly jártam programtervező infóra, 1 félév után otthagytam (matekon kívül teljesítettem mindent), és jelentkeztem gépészmérnöknek (most itt vagyok az 1. félévben), ahol a 2. félévben lesz programozásom, ugyanúgy C, mint első félévben mérnökinfón.


Az előző egyetemtől elkértem a tárgy adatlapját már, csak majd februárban regisztrációs időben kell ugye csatolni a kérvényhez.


Államis voltam, vagyok.


Szeretnék ösztöndíjra pályázni, ha lesz rá lehetőségem, ezért fontos, ha lehet megkapjam az 5-öst.


És akkor úgy veszi az egyetem, hogy a 2. félévben már van "teljesített 4 kreditem"? vagy nem számítja, mert az külső forrásból van?

2016. dec. 12. 20:49
 3/5 A kérdező kommentje:
nem mérnökinfót akartam, proginfót*
2016. dec. 12. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a félévben szerzett kreditekbe nem számít bele az akkreditált kredit, mivel nem az utolsó két félévben szerezted, hanem csak akkreditáltattad. Tehát az akkreditált krediteken kívül kell összegyűjtened két félév alatt 36 kreditet, hogy államis maradj.

Szerintem az ösztöndíjindexbe beszámítják 5-össel a tárgyat. Nyilván az átlagokba bele kell, hogy számoljon az akkreditált tárgy a rendes tárgy helyett.


Szerintem nem kell megvárni a regisztrációs hetet, hanem már most is beadhatod a kérelmedet az akkreditációra, beszámításra, kreditátvitelre.

2016. dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Huu, köszi! :)
2016. dec. 12. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!