Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha mesterszakról iratkozom...

Ha mesterszakról iratkozom ki, vissza kell fizetni a tandíjat?

Figyelt kérdés

Szeretnék megszüntetni a jogviszonyom. Ez az első félévem mesteren, de utálom mindenestül. Ha kiiratkozom most, akkor vissza kell fizetni a tandíjat? Egyébként ez volt az első államis félévem, az alapszakon végig fizettem.

A TO nem válaszolt erre a kérdésemre, annyit mondtak, hogy az Oktatási Hivatal majd kiküldi, ha van tartozásom...



2016. dec. 13. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Mester szakra is érvényes, hogy nem kell visszafizetni semmit, ha az első félévben abbahagyod, illetve akkor se ha nem kezded el a második félévet állami ösztöndíjasként. Tehát ha passzívra mész még 1 vagy 2 félévet (azt hiszem max 2-őt lehet) És csak ez után iratkozol ki félév vagy 1 év múlva, hogy csak 1 megkezdett állami féléved van, akkor se kell semmit se visszafizetned, persze 1 államis félévvel kevesebbed van, de nem kell visszafizesd. (Felvételizz újra ami szimpatikus, menj addig passzívra azt addig akár diákként is dolgozhatsz, vagy ahogy neked jobb)
2016. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, megnyugtattál!

Dilemmáztam, mert mindenütt alapszakról és osztatlanról írtak, mesterről nem és nem mindegy, hogy 300 ezret, 150 ezret vagy semmit sem kell visszavizetni.

Van részmunkaidős állásom, amióta csak elkezdtem az egyetemet, szóval szerencsére az nem gond. Külföldre jelentkeztem, mert itthon az én általam választott területbe túlságosan belefolytak olyan dolog, amiket én mindig is el akartam kerülni, így a passziválást kilőttem.

2016. dec. 14. 11:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Első félévben nem kell
2016. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!