Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE óvodapedagógus képzésére...

ELTE óvodapedagógus képzésére szeretnék jelentkezni 2017-ben. Mik a követelmények?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy van alkalmassági vizsga is. Az énekhangom nem túl jó viszont addig járnék énektanárhoz, hogy segítsen kottázni tanulni stb. A hangomon változtatni nem tudok sajnos, de végülis annyira nem rémisztő, kistesvéreim sem szenvedtek még halláskárosodást.

A nem túl jó hangom kizáró ok lehet? Bármilyen más információt is szívesen fogadok ezzel a képzéssel kapcsolatban és az alkalmassági vizsgáról. :)



2016. dec. 14. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Nyilván nem kell nagy tehetség, de az alap, hogy tisztán énekelsz, és van némi hangterjedelmed. Kottát olvasni nem kell, de jó, ha megtanulod egy kicsit, mert furulyázni kell majd a képzés során. Ami még érdekes, az a testnevelés alkalmassági. Kell tudni néhány nem is olyan egyszerű gyakorlatot (pl. cigánykerék). Az viszont elszomorító, hogy egy felsőoktatási intézménybe készülő ember itt kér tanácsot, és nem a tanulányi osztályon.
2016. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dongaben válasza:
75%
"Achilles" sarkára mondom, hogy az énekhang NEM felvételi körülmény...
2016. dec. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Nemhogy a TO-t is lusta felkeresni, a kategóriát is képtelen volt eltalálni. És erre megy el a befizetett adónk egy része...
2016. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
#2 Kár volt hozzászólnod, ha ennyire nem vagy képben. Ha valaki nem tud énekelni, mégis hogyan tanít dalokat a gyerekeknek? CD-ről? Vagy meghívja Pap Ritát?
2016. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ELTE -t nem tudom, de Pécsinél annyi volt az ismerősömnek, hogy kellet kérnie a dokitól egy igazolást, hogy nincs semmi krónikus betegsége (fizikai, idegzeti, vagy szervi), ezzel bement meghallgatásra, ahol pár perces elbeszélgetés volt, hogy miért akarja ezt tanulni, milyen tervei vannak...

Majd egy rövid versrészletet, éneket előkellet adni, mint ha kisgyermekeknek adná elő.

(Tetszőlegesen vállkasztható volt, olyan is akadt akinek volt zenei képzése és tudott gitározni...)

De a legfontosabb: LÁSSÁK RAJTAD HOGY SZERETED A GYEREKEKET.


(És persze nem árt ha tudsz, tájékozódni, mint pl. megfelelő kategóriában kérdezni.) :-)

2016. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Dongaben válasza:
74%

Kedves "Kolompár Achillesz"!

Totál nem vagyok képben...de, hogy kinek milyen az énekhangja, az a "Zeneművészeti Főiskola" énektagozatos felvételizőin kívül senkit nem érint...

2016. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Azért hozták létre ezt az oldalt, hogy kérdéseket nyugodtan tegyünk fel és aki tud válaszoljon, segítsen.

A számítástechnika kategória nyilván véletlen, de itt mindenki nagyon okos és még sosem hibázott. Majd legközelebb felteszem a kérdésem, hogy "Hogyan ne tévesszünk kategóriát?".

Bíztam benne, hogy itt majd kapok értelmes válaszokat, de nagyon sok unatkozó ember használja az oldalt, akik abban lelik örömüket, hogy másokat ismeretlenül sértegetnek. Akiknek ennyire sok az idejük javaslom találjanak elfoglaltságot, erre jó a tanulás és a sportolás is. De persze mindenkinek szíve joga.

Ha nem tehetem fel itt a kérdésem valaki szerint, akkor ne válaszoljon, menjen tovább, engedje el...időt és energiát spórol magának.

A normális válaszokat köszönöm!

Üdv, egy felsőoktatásba készülő fiatal aki itt kér segítséget és két éve adót fizet

2016. dec. 14. 14:50
 8/11 Dongaben válasza:
83%

Üdv!

Itt senki sem okosabb, mint máshol...:)

Én úgy gondolom, hogy tökéletes énekhang nélkül is lehet valaki kiváló pedagógus! És, ha hamisan énekelnek a gyermekek? DE élvezik??? Szerintem: tök mindegy, milyen énekhangod van, ha szót értesz velük...:)

2016. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igazándiból el kellene talán olvasnod az ELTE tájékoztatóját. Én a Pázmánynál raktam le az alkalmasságit, valószínűleg az ELTE-nél se fognak kevesebbet kérni.


Ének alk.: kell tudni szolmizálni, elénekelni 10 gyerek dalt tisztán (listát kell írni róla), van akivel csinálnak metronóm tapsoltatást, meg a dallam ütemének a tapsolását is. Tudni kell a dalokat egyel fentebb és egyel lentebb is elénekelni. Tisztán, nem lehetsz hamis. Tudni kell kottát olvasni, nem csak a do-ré-mi hanem a g-a-h-c olvasatban is.


Testi alkalmassági: felfordított padon végig kell tudni menni le esés nélkül, közepénél 360-at fordulni, inga futás, illetve húzódzkodni és amíg 5-ig számolnak fenn is kell tudni tartani magadat. Van célba dobás is.


Beszéd alkalmassági: felolvastatnak veled egy könyvből egy random bekezdést, itt van a motivációs beszélgetés is. Megkérdezik miért, milyen tapasztalataid vannak gyerekekkel etc...


Előző válaszoló: a képzésről kirúgnak mint macskát szarni ha hamis vagy. Gondoltam szólok. :D

2016. dec. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Kedves kérdező: senkit se érdekel hogy fizetsz-e adót. Ettől függetlenül tényleg életképtelenség nem utána járni valid helyeken az információknak, hanem itt kérdezgetni a sok isten barmát. Mert itt aztán bárki bármit írhat.

2016. dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!