Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ilyen kevés informat...

Miért van ilyen kevés informatikaóra a középiskolákban?

Figyelt kérdés
Heti kettő van két évig vagy heti egy négy évig. Gondolom nem kell bizonygatnom hogy ez rohadt kevés. Helyette erkölcstant, etikát, médiaismeretet meg hasonló baromságokat tartanak, aminek semmi értelme, nem is tudom hogy bírják kitalálni ezeket, pedig a számítógépek már tényleg az élet minden terén jelen vannak. Én nem azt mondom, hogy egy nem spec osztálynak Java programozást kell tanítani, de azért egy alapvető Word, Excel, PPT tudás manapság szerintem elengedhetetlen lenne, illetve a gép működéséről sem ártana tudni valamit. Tapasztalom, hogy az emberek nagy része képtelen egy normális dokumentum megszerkesztésére, nemhogy még esetleg az Excel használatára. Mondja már meg valaki, hogy miért fontosabb ennél idióta biokémiai képleteket tanulni, ami a gyerekek 98%-át nem érdekli és nem is érti? Arról már nem is szólok, hogy a legmagasabb éves óraszáma ma a testnevelésnek van... Ha van ellenvélemény írjátok meg nyugodtan, mert ezt én nem értem meg. Ja és nem látatlanban kaffogok, 11. osztályos gimnazista vagyok.

2016. dec. 15. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme.

Nekünk csak kilencedikben volt heti 2 informatika (gimnázium, humán tagozat), na az kb annyira volt jó, hogy játszunk a gépen, közösségi oldalakat nézzünk stb.

És a legtöbb helyen ilyen a magyar informatikaoktatás.

A tanárok 95%-a lesz-rja, ahogy a diákok nagy része is.

Aki informatikát akar tanulni, az nem a közoktatásban fogja megtenni.

(Egyébként meg a statisztikák szerint a magyar informatikaoktatáson átesett diákok teljesítménye rosszabb az informatikában, mint azelőtt.)

2016. dec. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nincs értelme. Itthon nincsen szükség értelmiségiekre. Plusz állás sincsen neki. Itthon a legnehezebb elhelyezkedni a következő szakmákban: mérnök (az infót is beleértve), közgazdász, jogász, orvos, tanár.


Ahol a legkönnyebben el lehet helyezkedni: árufeltöltő, betanított munkás, segédmunkás, hegesztő, asztalos.


Remélem érzed a különbséget.

2016. dec. 16. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!