Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén egyetemet kezdők! Ti...

Idén egyetemet kezdők! Ti kaptatok szeptemberben a beiratkozásnál hallgatói szerződést?

Figyelt kérdés

Nekem össz-vissz 2 papírt kellett aláírni, az egyik arról volt, hogy az adataim megfelelően szerepelnek a rendszerben, a másikat pedig a diákigazolvány átvételekor kellett aláírni.


Semmi szerződésszerűt nem kaptam, nem is kellett aláírnom. Az összes szaktársamnak is ugyanígy volt, más szakos embereknek is.


Most akkor nincs hallgatói szerződés, vagy már a felvételinél ott van valahol? Vagy mi van?



2016. dec. 16. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekem a beiratkozásnál kellett aláírnom, pár oldal volt, hagytak időt, hogy elolvassam, de arra nem emlékszem, hogy saját példányt kaptam volna. (Igaz, én önköltséges szakra járok, de szerintem ez nem befolyásolja.)
2016. dec. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha önköltségesre jársz nem kapsz hallgatói szerződést, mert fizeted magadnak a tandíjat.


Én arról a hallgatói szerződésről beszélek, ami a "röghöz kötést" jelenti. Vagyis aki állami támogatott képzésre jár, annak a képzési idő másfélszersét itthon kell ledolgoznia (asszem, vagy valami ilyesmi), és ha külföldre megy, vissza kell fizetni a tandíjat.


Mivel te magadnak fizeted a képzést, ezért rád ez nem vonatkozik, te azt csinálsz amit akarsz a diplomád után, ha akarsz, itthon maradsz, ha akarsz, mehetsz isten hírével.

Szóval amit te írtál alá, az nem ide tartozik.

2016. dec. 16. 11:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De, az önköltségesekkel is iratnak alá hallgatói szerződést, csak más a tartalma.

Az államisoknak nálunk a beiratkozási lap egyik része volt. Nem is volt külön melléklet csak pár bekezdés a dokumentum végén.

2016. dec. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ahh, igen, tudom, hogy ők is kapnak szerződést, de leírtam, hogy ÉN melyikre gondolok.


Nekünk még pár bekezdés se volt..

2016. dec. 16. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy volt ilyen, ha nem írtad alá nem iratkozhattál be volna államin. Valami olyasmi szövege van, hogy a vállalom az állami ösztöndíjas képzés feltételeit. (2011. évi CCIV. törvény).

Nekünk felhívták a figyelmünket rá, hogy nem kötelező aláírni, de ez esetben vagy egyáltalán nem iratkozunk be vagy önköltséges szerződést kell aláírnunk.

2016. dec. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát remek.


Mármint oké, aláírtam volna így is úgy is, de azért zavar, hogy nem mutatták meg normálisan se semmi, mert konkrétan az orrom alá dugták, és el se lehetett olvasni rendesen a papírokat se semmit, csak az adataimat, aztán kérdezték hogy jól van leírva? igen. akkor írjam alá és el is vették azonnal a papírt.

2016. dec. 16. 13:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem írtak alá semmit az államisok, csak az önköltségesek.. Pár éve még én is írtam alá máshol, most, legalábbis itt, azzal hogy beiratkoztál, alapnak veszik, hogy elfogadtad.
2016. dec. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!