Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen van meg szóbeli vizsga?

Egyetemen van meg szóbeli vizsga?

Figyelt kérdés
Most lesz az elso vizsgam es utana néztem a Kollokvium szo jelentésének, ami minden vizsga tárgy melle ki van írva, es azt talaltam hogy beszélgetés (lényegében szóbeli vizsga). Vannak tanárok akik szobeliztetnek meg? En teljesen ugy voltam eddig, hogy írásbeli lesz, írásban sokkal jobb vagyok mint szóban es megijedtem. Van olyan tárgy amire 60-an jelentkezhettek (max létszám), de van olyan amire csak 15-en. Lehetséges hogy a kevesebb létszámú lesz a szóbeli? Mások se tudjak, nekem meg ez az elso évem es tapasztalatlan vagyok :(

2016. dec. 18. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Az egyetemi élet első szabálya, hogy kérdezd a felsőbb éveseket.

De egyébként a szóbeli vizsga az egyetemi számonkérések máig előszeretettel alkalmazott fajtája.

Ha az van az adott vizsgához írva, hogy kollokvium, akkor az jó eséllyel szóbeli lesz. De az oktató előre szokta közölni a tárgykövetelményeket, általában a félév elején.

Ha arra gondolsz, hogy 60 ember mér sok egy szóbelire, akkor tévedsz.

2016. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a "Vizsgatípus"-hoz (Felvett vizsgáknál) ki van írva, hogy szóbeli-e vagy sem. Nézd meg te is ott!:)
2016. dec. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk szinte minden vizsga szóbeli.

Amúgy nem monták el előadáson?

2016. dec. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A kollokvium azt jelenti hogy a tárgy vizsgaköteles (tehát nem gyakorlati jegyes). Ergo vagy írásbelizni vagy szóbelizni mész belőle, ahogy az oktató kívánja. És igen, ahogy az első mondja "kérdezz meg egy felsőbbévest".
2016. dec. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

a létszám nem mérvadó, van, hogy egyszerre 5-6 embert behívnak és tényleg beszélgetnek, 5-10 perc alatt lemegy 5-6 ember, 60 ember 1-2 óra.

de van olyan, hogy a 60-100 ember beengedése a terembe, szétültetése, személyazonosság ellenőrzése, stb tovább tart, mint maga z írásbeli vizsga, ami csak egy kresz-teszt típusú tesztlap.

elvileg a tanár elmondta, ha nem voltál ott, kérdezd meg a többieket.

2016. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, mindenhol vannak még szóbeli vizsgák, és lesznek is.
2016. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

1:

"Ha az van az adott vizsgához írva, hogy kollokvium, akkor az jó eséllyel szóbeli lesz. "


Annyira jó eséllyel, hogy minden vizsga kollokvium, tehát ugyanúgy lehet szóbeli vqgy írásbeli. De Neptunban biztosan ott van, hogy szóbeli vagy írásbeli.

2016. dec. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Kizartnak tartom, hogy senki szamara nem derult ki egyetlen eloadasotokrol sem, hogy milyen vizsga lesz belole. Az oktatonak ezt kotelessege elmondani (ismertetni hogy milyen jellegu - szobeli, essze, tesztes stb.), es a Neptunba is fel szoktak tuntetni. Szoval, ha egy targyatokrol sem tudjatok, akkor hol voltatok minimum az elso es az utolso eloadason?
2016. dec. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Megneztem a Neptunban, hogy a vizsgatipusnal oda van-e írva, de nincs, csak hogy kollokvium. Tanár nem mondta el, pedig bent voltam az összes órán, de egyik tanár semmilyen tárgynal nem mondott semmit, ezért gondoltam en hogy írásbeli mindegyik.

Felsobbevesektol annyit tudok, hogy az elso vizsgák mindig könnyebben es a vege fele nehezednek, de ezzel sem egyértelmű a dolog.

2016. dec. 19. 08:34
 10/15 A kérdező kommentje:
Egybeknt ebben az iskolában mar nem ez az elso, hogy senki nem tud semmit, tehát en konkretan mar nem is csodálkozom.
2016. dec. 19. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!