Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Holnap angol kisérettségi,...

Holnap angol kisérettségi, mit kell tudni a szóképzésről?

Figyelt kérdés
Igazából ez sose ment annyira, inkább érzésre csináltam, de most még utolsó pillanatban meg szeretném érteni..:P
2010. máj. 2. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen ajakhang-, foghang..stb.-re gondolsz?

mert az nem olyan egyszerű ám...

2010. máj. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondolod, hogy kissé későn kérdezel?
2010. máj. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet szabályokhoz kötni, minden szót külön kell megtanulni. Vannak főnévképzők, pl -tion, -ion: election

-ship: membership, -ment: government. Vannak melléknévképzők: -ful: wonderful, fosztóképzős melléknevek: -less: meaningless. Vannak előképzők is, ellentét képzésére pl dis-: disregard, im-: impolite, in-:indirect stb. De középszinten ezzel nem kell külön foglalkozni, írd nyugodtan ráérzésre, ha egyáltalán lesz ilyen feladat.

2010. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi az utolsónak, ezt kérdeztem :) Hála Istennek nem volt ilyen a nyelvhelyességben, igazából ez csak kisérettségi és csak ezt nem értem.. de majd jövőre :P:)
2010. máj. 3. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!