Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok a mai magyar...

Mit szóltok a mai magyar érettségi témákhoz? Szerintem rohadt nehéz!

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 10:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
hol nézted?
2010. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mi a téma? Mert sajnos én lemaradtam róla.
2010. máj. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
linkeld már be légyszives, mert én nem találtam, meg 13 orát irtak eddig, hogy utána lesz elérhető.
2010. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Egyetemen (BTK) minden vizsgaidőszak olyan volt, mintha érettségiznél kétszer annyi témakörből, mint az igazi érettségi. A tananyag is kábé kétszer-háromszor annyi volt.. És vizsgaidőszakból van 10. Az érettségi meg kb. egy vicc.
2010. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Légyszi linkeld be, mert nem találom
2010. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Hogyan lehet egy magyar érettségi téma "rohadt nehéz"? Kábé nulla önálló gondolkodás kell ezekhez, rizsázol és kész, ha esetleg előtte megtanultál ezt-azt a költőkről azzal bezsebelhetsz pár bónuszpontot.

Nálunk az irodalom volt az ez érettségi, amire kábé senki nem készült semmit és mégis 4-es 5-ös jegyeket kaptunk...

2010. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

10:53as az is hülyeség, amit írsz. Amikor érettségiztél, attól voltál beszarva, most mástól vagy. Nem kell attól még viccnek tartani, másnak ez jelenti most a kihívást, jövőre a vizsgákon fog parázni.

De akár én is leviccezhetem a bölcsésztanulmányaidat, kíváncsi vagyok, hogy mit kezdtél volna nálunk gépészmérnökin 1-1 vizsgával. Ahogy Te mondanád "a bölcsészkar egy vicc", olyan dolgokat tanultok, ami másnak a hobbija.

2010. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A Ne félj! Beszélgetések Szabó Magdával című kötet Lettem, aki vagyok című fejezetének részlete alapján érvelhettek „a tér jelentőségéről a műalkotásokban és a hétköznapi életben”. E feladatot az fn-hu által megkérdezett szaktanárok szerint valószínűleg a jobbak választották, hiszen itt szélesebb tájékozottságra, olvasottságra volt szükség.


Kapcsolódó cikkek


*

10.05.03 Tételek a mai érettségikről

*

10.05.03 Az írásbeli magyar tételek eddigi listája

*

10.05.03 Így kerül a tétel az asztalra


A másik két lehetőség műelemzés volt. Vagy Gelléri Andor Endre Pármai likőr című novelláját kellett értelmezni, különösen fókuszálva a főhősnőre, vagy választhattak egy igazi klasszikus irodalom órai feladatot is. Ez pedig Karinthy Frigyes Kosztolányi Dezső-paródiája volt az Így írtok ti kötetből. A tesztlapon szerepelt A szegény kisgyermek panaszaiból A kis mécs című vers és a Karinthy-féle A kis edény is.


Nehezebb volt, mint eddig


"A szokásosnál nehezebbnek találtam a feladatokat" - nyilatkozta az fn.hu-nak Horváthné Vass Ildikó, a Klebelsberg Kuno Gimnázium magyar szakos tanára. A szövegértési feladatot túl tudományosnak érezte. Véleménye szerint adatgazdag volt a szöveg, tele tudományos mondatokkal. "Alaposan el kellett olvasni a diákoknak a szöveget, hogy megértsék, a kérdések viszont jól irányítottak voltak" - hangsúlyozta.

2010. máj. 3. 11:00
 9/19 anonim ***** válasza:
26%

Nehezebb volt, mert idézem: "Alaposan el kellett olvasni a diákoknak a szöveget, hogy megértsék..."

Azért nem semmi, hogy egy érettségizőtől elvárják, hogy alaposan elolvasson egy szöveget, amiben számadatok is vannak! :)

A 3 téma közül pedig az elsőt választották azok, akiknek jó beszélőkéjük van, a harmadikat azok, akik biztosra mentek a másodikat pedig azok, akik szeretik az adott írót. Szerintem.

2010. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a novellaelemzést választottam volna, ha ma érettségiznék!
2010. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!