Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus-vendéglátás szakra...

Turizmus-vendéglátás szakra szeretnék menni. Melyik iskolát ajánljátok?

Figyelt kérdés
ÉS milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak?
2010. máj. 3. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Győr!!!!!Apáczai Csere János
2010. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Telített a szakma,nagy kiugrási lehetőségeket ne várj itthon, esetleg külföldön.

Az iskola nehéz,legalábbis nekem az és főleg az eleje,mert akkor közgazdaságot tanulunk,mert ugyebár közgazdász +plusz a szakirány-os végzettséget kapjuk.Én elméletileg közgazdász-rendezvényszervező leszek.Az eleje tényleg iszonyat,gazdaságmatek,közgáz,stat,könyvelés, de a 3. évtől már öröm csinálni.


Iskolák.Nos mint tudod,a munkahelyek általában nézik hol tanultál.Ha kicsi vagy új a főiskola sz@rba sem nézik,mert nincs presztízsértéke,hiába ad többet mint egy régi.Van egy 10-es rangsor a t-v szakot indító iskolákról,ebből az első 3-at érdemes bejelölni.Az első természetesen a BGF,a másodikat nemtudom de a harmadik ha jól tudom a HJF.Én ide járok (mmint HJF:D) erről tudok neked mesélni.Azt kell mondjam azért bár fiatal iskola (ebben az évtizedben alapították), hamar a dobogóra jutottunk.Sokan lealacsonyítják,nem tartják méltónak a piacon belüli versenyre, de azért azt el kell mondjam,hogy Kondorosi Ferenc volt a rektorunk (bár idén márciusban váltottunk valakire) és olyan tanárok oktatnak mint Dr. Jandala Csilla, Köves Tamás, Dr. Salamon András,Molnár Csilla, Bártfai Pál és így tovább (rájuk tudsz keresni guglin).Nem rábeszélés,sokan szidják a sulit, nekem nincs bajom vele.Tény, van hová fejlődnie de azért jó kis suli ez:)

2010. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az Apáczai t-v tanári diplomát ad úgytudom,nem? (csak mert én is jelentkeztem anno oda)
2010. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha jó helyre jelentkezel,nem számít h mennyire telített. a BGFeseket mindenhol tárt karokkal fogadják.több ismim is jár oda,de nem a rendes turizmus szakra,hanem OKJ-re..(idegenforgalmi szakmenedszerre) szóval amivel tényleg dunát lehet rekeszteni..mégis,mindegyikőjük talált suli közben munkát egyből,ráadásul olyat,amiből tanulhatnak is. ha a rendes,diplomát adó szakra jelentkezel,akkor nagyon fel kell kötnöd a gatyád,..az elmúlt pár évben mindig 420-30 között voltak a pontok ott, a költséges meg kb,5 ponttal kevesebb... és onnan már bárhová felvesznek.alapból a gyakrolati félévedet küldöldön töltheted,rengeteg a lehetőség,csak rajtad áll h kimersz-e menni...ha kimész,és ott az életrajzodban h bgf+ pl . félév szardínián egy 5csillagos hotelben...bárhová felvesznek! akkor a heller farkas jó még.új nagyjából,de az idegenforgalmi iskola,szóval eléggé hozzáértőek tanítják:) igaz,nem mondják valami jónak a suli rendezettségét,de hát az már csak a tűréshatár kérdése! sok szerencsét,remélem segíthettem! :)
2010. máj. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
győri vagyok, az Apáczai és BGF ami szóba jött nekem...Apáczairól esetleg tapasztalat? megéri oda menni csak azért mert helyben van?
2010. máj. 3. 14:09
 6/7 A kérdező kommentje:
ja plusz annyi, hogy vendéglátóipari szakközépben tanulok (Krúdy - Győr)..ha az számít valamit
2010. máj. 3. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor itt nincs más kérdés, menj a BGF-re.

Tényleg nagy a presztízsértéke,jó a suli hírneve,a tudás 1/3-át adja csak az iskola, rendes ismereteid csak a munkából lehetnek majd.

Persze attól függ mit szeretnél csinálni, tanár szeretnél lenni, vagy a szállodaiparban dolgozni esetleg vállakozást indítani (itt most inkább vendéglátásra gondolok) vagy rendezvényszervező lenni.

A Hellerről sokat hallottam én is,dicsérték régen, nekem több csoporttásam és ismerősöm van akik vagy hozzánk vagy másik iskolába mentek.

Azt mondom mérlegelj különböző szempontok szerint.Mi neked a fontos, a tudás?A tanárok hírneve és tanítási módszere vagy az,hogy legyen egy jó nevű iskolától diplomád de tegyük fel tudás ne legyen akkora mögötte.

2010. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!