Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem emelt szintű...

Történelem emelt szintű érettségi?!

Figyelt kérdés

Sziasztok, idén érettségiztem és a történelem középszintű érettségim 82%-os lett.

Kérdésem az lenne, hogy egyedül van e esélyem felkészülni az emelt szintű érettségire? Szintemelőt akarok tenni.

Átnyálaznám a Száray féle középiskolai tankönyveket 1-4-ig

Majd megvásárolnám az évente ELTE által kiadott emelt szóbeli tétel gyűjteményt.

Ebből tevődne össze a tanulásom.

És ha marad időm természetesen előző évi feladatokat megnézni.

Sajna nagyon sokat felejtettem a középszintű anyagból is azóta.



2016. dec. 27. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A töri érettséginél nagyon igaz, hogy az emelt nem más, mint a közép, csak több. Szóval simán fel lehet készülni rá egyedül is, csak szorgalom kell hozzá. Sokat kell tanulni, tényanyagot, évszámokat, összefüggéseket, és a forrásokat is. A Száray könyvek inkább forrásból jók, mint tényanyagból, szóval érdemes úgy átnézned, hogy a forrásokat is mind jól átvizsgálod benne.
2016. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Siman fel lehet keszulni. Hogy mashol, ha nem egyedul? Torihez nem kell magantanar. Az orasbeli kivetelmeny es az emelt szinu tematikaja is megtalalhato a neten. Azt kell megtanulni.
2016. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ugy ertesultem, miszerint nem lehet mar kronologiat hasznalni a tortenelem erettsegi soran.

Ez azert kijelenthetjuk jelentosen megneheziti a feladatot.

Ti mit gondoltok errol?

2016. dec. 27. 21:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez az informacio kelloen elvette a kedvem az egesztol.
2016. dec. 27. 22:07
 5/9 A kérdező kommentje:

Vao, kozbe megtalaltam a rendeletet az oktatas.hu honlapjan, miszerint megis csak lehet hasznalni a 2015/2016 os erettsegi alatt hasznalt atlaszokat is.

Az en logikai gondolatmenetem szerint a rendelet felul kell hogy irja a minta feladatlapot.

De megis elbizonytalanito az egesz.

2016. dec. 27. 22:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Atlaszt hasznalhatsz, abban van kronologia.
2016. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akik 2017-es oszit irjak, azoknak bizonytalan, hogy, hogy lesz. De reg rossz, ha amiatt megy el a kedved, mert puskazhatsz az amugy tok feluletes kronologiabol. A tori konnyu, tenyek vannak, melyeket nemi logikaval es muveltseggel kell kiegesziteni.
2016. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az elmegy a kedvem alatt az evszamokkal valo problemamat ertettem.

A kronologiaban pedig, ha nem is minden, megis elegge sok megtalalhato.

Evszamokkal kapcsolatosan elegge fotografikus memoriam van, igy rovidtavon tudom csak oket legtobb esetben elraktarozni.

Fokent ezert volt nekem ez lenyeg, de koszonom a valaszokat.

Akkor ezek szerint hasznalhato meg a kronologiaval ellatott atlasz is.

2016. dec. 27. 23:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Mas nem jo emelt tori helyett? Hacsak nem ebben az iranyban akarsz tovabbtanulni, akkor nem lehet feltetlenul szukseges.
2016. dec. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!