Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan folyik egy szakközépisk...

Hogyan folyik egy szakközépiskolából egy másik szakközépiskolába az 'átmenés'?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok és nem igazán jön be ez a szak amin most vagyok szeretnék átmenni egy másik szakközép suliba. Mi a folyamata ennek, ill. mennyi időbe tellik mire már a másik iskolába járhatok? Van még egy gondom Matekból (félévkor) bukok, esetleg ez akadályozhat? Eddig nagyon jó voltam matekból, kivéve ebben az évben, a többi tantárgyból elég jó vagyok. A szakma tárgyakat majd nézik az átiratkozáson? Különbözeti vizsgákat mikor kell írni?

Kicsit sok a kérdés, remélem nem baj, csak nem nagyon tudok erről semmit.



2016. dec. 28. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha hasonló "témájú", szakú suliba szeretnél átmenni, az nem lehet olyan nagy probléma, talán félévkor is átvesznek, ez az adott iskolától függ. El kell menni az ottani igazgatóhoz, beszélni vele, hogy ez meg ez van, ezt szeretnéd (természetesen szülők is kellenek hozzá). Az is az iskolától függ, hogy átvesz-e ilyen jegyekkel, mikortól vesz át. Én mindenképp megpróbálnám a matekot felhúzni (még ha nem is lesz jobb a jegy, de ott van még pár hármas, négyes, ötös, az jól mutat), mert sokat javítana az átlagodon, és az esélyen, hogy átvegyenek. Kérdezd meg a matektanárod, hogy segítene-e, beszélj a szüleiddel, hogy ők segítsenek, vagy akár magántanárhoz is járhatsz. Szerintem nagyon fontos a matek!
2016. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha másmilyen szakközépbe akarsz menni, akkor valszeg újra kell kezdened az évet, mert mások az alap/szakmatárgyak.
2016. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!