Csokonai vagy a Refi?

Figyelt kérdés
Segítségeteket szeretném kérni,hogy melyik sulit válasszam.Vidéki vagyok.Biológia tagozatra szeretnék menni.A refibe készülők de lehet elmegyek a Csokonaiba is szóbelizni.Eddig mindig kitűnő tanuló voltam.A refi vagy a csokonai a jobb iskola? Esetleg tudnátok tapasztalatokat írni? Vagy másik biológia tagozatú iskolák is érdekelnek.De pl. néztem hogy a Tóth Árpád biológia-kémia tagozatára nagyon nehéz a szóbeli.Minden választ hálásan köszönök.És főleg a refiről minden érdekel,mivel rengeteg kérdés van ami róla van itt gyk-n,de azok régiek..Most nyáron(2016) újították fel a kollégiumot,és ami negatívak voltak ezzel az iskolával kapcsolatban,az a koli volt..Tehát refiről minden érdekel,nagyon tetszik a suli,lehet hogy ott a matekot is megjelölöm.

2016. dec. 29. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor már döntöttél sztem...mi a kérdés?


Én a refit még utolsónak se jelölném, a Csokonai jobb. Semmi jót nem hallottam a refiről...menj rá a suli honlapjára nézd meg az órarendet...én többek között ezért meg se jelöltem...általában 4-ig tart a tanítás 9.-ben, később van hogy fél 5- 5-ig...

Többnyire idős tanárok vannak, a nyelvtanárok semmit nem érnek, nem fejlődsz semmit. Barátnőm odajár onnan vannak információim.

A biosz tagozatról nem tudok semmit.


Viszont a Refibe nagyon kevesen jelentkeznek, majdhogynem biztos a bekerülés mert még maradnak helyek is..

2016. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biológia tagozat a Fazekasban is van, illetve a Kossuthban van orvosi, ami szerintem teljesen megfelelő, ha érdekel a biológia, akkor is , ha nem szeretnél orvos lenni. Mindkét iskolát meleg szívvel tudom ajánlani, én a Fazekasba jártam, nem bántam meg. Szerintem ezekből az iskolákból könnyebb bejutni egyetemre, jobb éretségit tud tenni az átlag diák, nem az iskola neve miatt, hanem azért, mert nehezebb bekerülni az iskolába, így minden diák nagyon jó képeségű, ezáltal nagy a versenyszellem, senki sem szeretne lemaradni a többiektől, és ez folyamatos tanulásra ösztönöz. Nem kell félni ezektől a suliktól egyáltalán, tényleg csak bekerülni nehezebb kicsit, de ha már odajársz sokkal könnyebb.


A Csokonait azért nem ajánlom, mert egy átjáróház, sokan mennek oda erősebb sulikból vagy nehezebb szakgimnáziumokból, de sokan is jönnek el onnan, mert nehéz nekik. Nagyon vegyes az osztályok összetétele, ami sok esetben csak hátráltató tényező, nem feltétlenül ajánlanám.

2016. dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szakgimiből gimibe kicsit problémás az átmenés...kivétel talán ha kora ősszel megy át valaki...a gimibe 2 idegen nyelv van míg szakgimibe csak egy

Másrészről ugyanúgy az Adyból is mennek el, és mennek át erősebb sulikból pl. Tág. A Medgyessyre is igaz ez. Oda is mennek át erősebb sulikból mert nem bírják.

2016. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!