Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvvizsgáért járnak plusz...

Nyelvvizsgáért járnak plusz pontok a felvételin?

Figyelt kérdés
Letettem a C1-es német nyelvvizsgámat. Középiskolába fogok felvételizni januárban. Az interneten nem nagyon találtam választ a kérdésemre. Főleg német nyelvű gimnáziumok érdekelnek, mint a DNG és az ÖSB. Azt gondolom hogy hogyha kérdéses hogy felvesznek-e inkább engem vesznek fel mint akinek nincs, de pluszpont jár érte? Köszönöm előre a válaszokat.

2016. dec. 30. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolai felvételinél nem.
2016. dec. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
OSB-be a legtobben a mellette levo anyanyelvi altalanos iskolabol mennek at, es ott 8. osztaly vegen leszoktak tenni a C1-es nyelvvizsgat a diakok. Oda az ilyen szintu tudas leginkabb letszukseglet, mint elony, mivel maga az oktatas is nemetul zajlik. Felvetelit kell irnod, es szemelyesen beszelgetnek Veled, nem hiszem, hogy kulonosebb jelentosege lenne, mivel lehet, hogy valaki tud C1-es szinten nemetul ugy, hogy nincs papirja rola. DNG-rol nem tudok nyilatkozni.
2016. dec. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
DNG-ben pluszpont nem jár érte, de mivel a 002-es tagozatra német írásbelit és szóbelit kell tenni a tenni, te ezeket valszeg kisujjból kirázod. (max 50-50 pont jár értük) Így csak a matekot (max 50 pont) kell minimum átlagosra megírnod ha jók a hozott jegyeid (max 50 pont) és szinte tuti, hogy felvesznek. A 16/17-es tanévre 124 és 180 pont között teljesítettek a felvettek. Gondolom a matek miatt jöttek ennyivel lejjebb a ponthatárok (máshol is). A 15/16-os tanévben ez 154-190 pont volt.
2016. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én most vagyok nulladikos a DNG-ben. A nyelvvizsgáért nem jár plusz pont, de mint ahogy elmondták ellőttem, van német írásbeli, és szóbeli, amit te lazán megcsinálsz. Az még elképzelhető, hogy a szóbelin megkérdezik, hogy van-e valamilyen nyelvvizsgád, és ha megtudják, hogy C1-es, akkor nem nyagatnak annyira. Bármi kérdésed van, írj! Sok sikert, ne izgúlj!☻

2017. jan. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!