Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PÉCSIEK! Van esélyem bekerülni...

PÉCSIEK! Van esélyem bekerülni a Széchenyi Ist. Gimnáziumba?

Figyelt kérdés
7.-ben 3,7-es volt az átlagom, most szintén ugyan ennyi, de a suli elkezdtével még próbálok menteni a menthetőn. A kezdő angol orientációs szak érdekelne (angolból 4,9 az átlagom). Ha jól tudom, akkor csak magyarból nézik a központit, szerencsére. Ha azt megírom jól és a szóbelin is remekelek, akkor van esélyem bekerülni? A 3,7-es átlagom miatt aggódok...

2017. jan. 1. 22:33
 1/6 anonim válasza:

Hello, szerintem próbáld felvinni 4-esre minimum az átlagod, avval fel fognak szerintem venni. Én 5 évet húztam le a Széchényibe, 0. angol volt anno ami megérte, de most már eltörölték. Látom angolból jó vagy, ott annyira nem fogsz tudni kibontakozni, a nevkoba viszont jó az angol oktatás.

Nem akarlak lebeszélni, de lesz bajod az ottani tanárokkal az biztos.. :(

2017. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nevkóban jó az angol oktatás?! xD Ma is nevettem egy jót.


Simán be fogsz kerülni ezzel az átlaggal nem valami erős iskola a Széchenyi. Megpróbálkozhatnál valami erősebbet is beírni, hátha olyan jó lesz a központid (mondjuk a Leőwey-t, vagy a Deákot.)

2017. jan. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eddig úgy volt, hogy a Babistba megyek humán szakra, de meggondoltam magam. Rájöttem, hogy kemény iskola lenne számomra. A központim tudom, hogy nem lesz jó, a magyar talán menni fog, de a matek egészen biztos, hogy a 10 pontot fogja súrolni alulról.
2017. jan. 3. 17:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a Széchenyibe járok, igaz, általánosra. 4,4-el kerültem be, úgy a középmezőnybe. Szerintem a 3,7 kicsit rizikós, minimum 4-es kéne... próbálj meg humán tárgyakból 3-as jegyet mellőzni. Az angol 4,9 tökéletes. A központi felvételit meg telibe szarják, már elnézést a kifejezésért. 3-asod ne nagyon legyen azért. Sokan fikázzák mostanság, de nem könnyű iskola. 10.-es vagyok, már most kihullott vagy 5 ember...
2017. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kedves második, igen ott van kéttannyelvű :) ne okoskodj ha nem tudsz hasznosat leírni a kérdezőnek.

Jó suli a Széchenyi, vagyis anno amikor én odajártam jó volt! :)

2017. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én másfél évig jártam oda, a tanárok magatartása/viselkedése elfogadhatatlan, megalázzák a diákjaikat(tisztelet a kivételnek,vannak nagyon jó tanárok is de a túlnyomórészét le kéne váltani). Nem mondhatom hogy nagyon meg kellett volna erőltetnem magamat tanulás terén. Programokból tömérdek ezzel nem is lenne baj, csak rá erőltetik a tanulókra, nem veszik figyelembe ha valakinek bármilyen egészségügyi problémája/ más iskolán kívüli elfoglaltsága(pl:sport)van. A tantermek fűtetlenek, sokszor volt, hogy télen a radiátorok jég hidegek voltak.

Az utóbbi időben tudtommal ismét sok diák hagyta el az iskolát, és már már könyörögnek hogy jelentkezéskor őket válaszd...

2018. ápr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!