Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogy felsőfokú...

Az igaz, hogy felsőfokú szakképesítéssel jobbak az elhelyezkedési lehetőségek, mint egy rendes diplomával, mert a munkáltatók inkább felvesznek egy FSZ-est, mert annak kevesebbet kell fizetni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 4. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, mivel diplomával bekerülhetsz olyan helyekre ahova FSZ-el nem. Alapból már nem lehetsz vezető kb semmiylen komolyabb helyen ha nincs diplomád, szóval hamár tanulsz inkább diplomáért csináld és ne egy kb OKJ szerű papírért.
2017. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak az FSZ az ingyenes.
2017. jan. 4. 16:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Az állami képzés is az.....
2017. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak oda kell majdnem 500 pont.Mondjuk a fizetőshöz csak 280,nem is értem
2017. jan. 4. 17:42
 5/10 anonim ***** válasza:
500 pont a max, szóval hacsak nem valami kegyetlen erős szakra akarsz menni akkor nem kell azért annyira egetrengetően sok. Egyébként ne haragudj de ha nem vagy képes küzdeni azért, amit szeretnél ,akkor miért várod el, hogy majd más módon eléred a célod? Ha már ott megakadtál, hogy sok pont kell ,akkor tényleg nem érdemes elkezdened mert nem fog sikerülni.
2017. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem egy erős szak.Egy vidéki főiskola.

Nekem már van érettségim,így már nehéz lesz többletpontokat szerezni.Meg egyszerűen tisztában vagyok a képességeimmel,491 volt idén a ponthatár,én azt nem fogom tudni túlszárnyalni.Nem is értem,hogy lehet ennyit elérni.Ha lenne 2 db 100%-os emelt érettségi,az is csak 400 pont.Ha még lenne 2db középfokú nyelvvizsga,még az is csak 456.És még kéne szerezni vagy 40 pontot

2017. jan. 4. 20:30
 7/10 anonim ***** válasza:
De milyen szak az amire te 491 pontot akarsz összeszedni?Mert én 3 szakot tudok, mindhárom pénzügy és számvitel csak 3 különböző helyen. Szóval ha ilyenekben gondolkozol de aztán lemondasz a bármilyen diplomáról akkor nem tudom egyáltalán hogyan akarsz ilyen erős szakot végezni? Ehhez kitartás is kell, mert ahogy írtad kell két fullos emelt.
2017. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gazdálkodási és menedzsment.De én úgy tudom,hogy ezek a gazdasági szakok nem nehezek,legalábbis közel sem olyan erősek,mint egy mérnöki kar

De igazából úgy terveztem,hogy elvégzem az fsz-t,aztán elhelyezkedek vele,és fizetős levelezőn befejezem a diplomásat

2017. jan. 5. 15:17
 9/10 anonim ***** válasza:
De erre a szakra messze nem kell 490 pont, sőt néhány helyen 420-al simán felvesznek államira is. Elszomorítani pedig nem akarlak ,de mindig nehezebb elvégezni, mint bejutni, úgyhogy ha még ennyit se vagy képes tanulni rá, akkor nem fogod tudni elvégezni. Ezt jobb ha már most tudod.
2017. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A fizetős csak 280.Annál sokkal több pontom van.Szóval,aki ennyivel elvégzi,akkor csak elvégezném én is.Azért ide mennék,mert ez itt van a közelben.Nem kéne kollégium,albérlet-amit amúgy sem tudnák fizetni.Amúgy ha azt nézzük,tipikusan az ilyen büfészakokra pl.turisztika,kommunikáció-amit bárki elvégez- nagyon magasak a ponthatárok.A legnehezebb szakokra,mint pl.a gépészmérnök,mechatronikai mérnök,szinte bárkit felvesznek 280-as ponthatár mellett
2017. jan. 5. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!