Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki a miskolci egyetemre jár,...

Aki a miskolci egyetemre jár, és szereti, tudna mesélni róla egy kicsit?

Figyelt kérdés

Igazságszerint nekem tetszik, meg egész közel is van, de nem hallok róla túl sok jót, és ez eléggé elveszi a kedvem..

Tényleg nem jó miskolcon egyetemistának lenni? Milyen ott az egyetemi élet?

Csak az írjon aki oda jár/járt, illetve szereti/szerette, mert negatív kommentet már eleget olvastam, jó lenne ha valaki inkább mellette érvelne.



2017. jan. 4. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Oda járok és szeretem. Vannak jó és rossz tanárok is, ezen nincs mit köntörfalazni, plusz az alacsony ponthatárok miatt sokan kerülnek be és sokan buknak ki.


Ha nem szeretsz bulizni akkor is megvan a helyed, de ha szeretsz akkor is. Gyakran van bográcsozás meg egyéb programok

2017. jan. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Én a jogi karra járok, de nem szeretem. Lány vagyok, de értelmes sráccal még egy-kettővel találkoztam csak. Nagyon sok lányos fiú jár az egyetemre, nagyon nőiesen öltözködnek, ünnepségre még néhányan szoknyát is felvesznek, sokat buliznak. Aki bulizni szeret, annak jó az egyetem.
2017. jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Komolyan ennyire csak a bulizás megy ott? Én leginkább a tanulás miatt mennék oda, a bulik meg az ivás nem az én világom... Szerintetek akkor így nehéz helyzetben leszek? Gondolom lenézik azt aki nem vesz részt ilyesmikben...
2017. jan. 6. 19:12
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem jó egyetem, bár attól függ milyen szakra mennél. Műszaki kar értékes diplomát ad, szeretik a munkáltatók és a gyakorlati oktatásnak hála érteni is fogsz a munkádhoz. Én azt mondom BME után az ME az ország második legjobb műszaki egyeteme. Nekem nagyon tetszett az infrastruktúrája is.

Bulizás pedig szerintem nincs annyi, mint Debrecenben és Budapesten, eleve kevesebb a hallgató, kevesebb büfészakot kínál az egyetem, szigorúbbak a képzések.

2017. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
*érteni is fogsz a szakmádhoz.
2017. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Jaj, dehogy. Harmadéves vagyok, egy buliban nem voltam még, de nem volt belőle hátrányom még.


Én még nem láttam fiút szoknyában, bár infón vagyok

2017. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
77%
Most fogom kezdeni februártól a második félévemet a gazdaságtudományi karon. Az eddigi véleményem (illetve a barátaim véleményeit is összegezném), hogy mi eddig nagyon meg vagyunk elégedve az egyetemmel/ az egyetemi diákélettel. A tanárok eléggé változóak. Vannak nagyon jó és kevésbé jobb tanárok. Viszont nagyon sok közülük részt vett a diákhagyományokban és ezért közvetlenebbek is a diákokkal, mint mondjuk egy pesti egyetemen. A gólyatábor nagyon jó volt az idén, a karunkon semmit nem erőltettek ránk. Ha nem akartunk inni nem kellett de ha szerettünk volna akkor adtak a saját italukból is a felsőbbévesek. Egy másik pozitívum, hogy az idősebb diákok tényleg nagyon segítőkészek, bármi kérdésed, gondod, bajod van segítenek. Nagyon sok jegyzettel, tippel, hasznos tanáccsal is eltudnak látni. A menza is szerintem elég jó. Jó áron van, egy lánynak nagy mennyiségű menüt adnak és napi 5 menü közül tudsz válogatni. A könyvtár a kedvenc helyünk volt az első szemeszterben, ha nem értettünk valamit bementünk a barátaimmal közösen és elmagyaráztuk egymásnak illetve zh-k előtt is nagy hasznát vettük. Az egyetemi életben én nem vettem eddig annyira részt, nem tettem le a balek vizsgát, de eddig nem éreztem hiányát. A barátaim közül letették hárman ők élvezik az előnyeit. A rokiba minden héten vannak bulik és ahogy tudom az east side is nem sokára újra ki fog nyitni. Ezen kívűl a gólyabált is élveztük, az idei évben a Majka Curtis duó volt a "sztár fellépő". Az egyetem oktatási színvonala a karunkon eddig elég erős megkövetelik azt, hogy tanulj a szorgalmi időszakban. Viszont ha a zh-knál jól teljesítessz akkor a vizsgaidőszakban nem lesz sok gondod. Sok tanár felajánlja a megajánlott jegyeket aminek mi nagyon örültünk. Összességében én csak jókat tudok mondani róla. Reméljük a többi szemeszter is ilyen jól fog eltelni mint az első és remélem neked is tudtam segíteni egy kicsit a döntésben. Ha esetleg még lenne kérdésed szívesen válaszolok rá:)
2017. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ország egyik legjobb egyeteme föként a müszaki karok kiemelkedőek de a többi kat is ott van a legjobb kébzések között. A diák élet az oszágban a legjobb csak kevés helyen lehet hasonlóval találkozni egy nagyon segitökész és összetartó közöség.
2017. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Győri lakosként üzenem,hogy nagyon jó egyetem, az itteni vállalatok is előnyben részesítik a miskolci diplomát az itteni nagyon gyenge képzést nyújtó egyetemmel szemben. A NEMAK vállalat szinte csak őket keresi.Ezért is mentek többen is innen Miskolcra.Komoly mérnöki pozícióba is sokkal jobb az esély, pl az Audinál.Jogi képzés is nagyon erős,meg az egészségügyi kar is jó elhelyezkedést kínál. Aki szidja a Miskolci Egyetemet az vagy nem tudott bekerülni vagy kibukott. Mindenképpen Miskolcot válaszd!
2017. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!