Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen "otthonról...

Szerintetek milyen "otthonról vitt" munkákat vigyek képzőművészeti sulikba? SŰRGŐS

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok, és képzőművészeti iskolákat jelöltem meg. A Kisképzőt írtam első helyre, másodikra pedig a Jaschik Álmost.Mind a kettőnél vinni kell itthonról vitt munkákat. A Kisképzőbe 3 db. A/3-s papírra kell rendezni őket, lehetnek fotók, festmények és rajzok.

Nem tudom milyen munkákat vigyek. Egy konkrét téma szerint állítsam őket össze, vagy rakjam rá simán azokat amik jól sikerültek?

Ha esetleg van köztetek Kisképzős, ti milyen munkákat vittetek, és mennyire számított bele a végeredménybe?

Előre is köszönöm mindenki válaszát!



2017. jan. 10. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Tanulmány rajzból ne legyen túl sok, mert azt az alkalmasságin amúgy is kell csinálni, inkább a szakhoz kapcsolódó dolgokat lenne érdemes ráraknod. Alkalmazott grafikánál pl. logókat, plakátterveket, animációnál karaktertervek, koncepció rajzok stb. Persze más is lehet, a lényeg, hogy minél többet tudj magadból megmutatni. A legjobb munkáid legyenek, ne téma szerint.


Felvételiztem mindkettőbe anno, de csak Jaschikba vettek fel végül. Mondjuk én alapból ott rontottam el, hogy nem több rajzot rendeztem egy lapra, hanem szimplán csak három munkát vittem be, de akkor még nem is tudtam, hogy lehet ilyet csinálni, az oldalon se volt rá utalás anno (nem tudom, hogy változott-e azóta, hála az égnek egy ideje már nincs közöm a középiskolákhoz). Egyébként meg valószínűleg csak ez és az ott rajzolt dolgok számítanak, mert egész általánosban ötös voltam, magas százalékot értem el a központi írásbelin is, még se vettek fel. A Jaschik már inkább jegy orientált, ott ugyanezzel az eredménnyel az első voltam már a felvett tanulók ideiglenes listáján is. Ez utóbbi suli egyébként is hajt rá, hogy jobb diákokat tudjon felvenni, mert valljuk be... Nem jó iskola.

2017. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod, sokat segítettél ^^

Sajnos hallottam már sok rosszat a Jaschikról, nem is igazán szeretnék odamenni, de kénytelen voltam megjelölni még valamit a Kisképző mellett.

Viszont azt hittem hogy az majd sokat fog segíteni, hogy egész felsőben kitűnő voltam, de akkor ezek szerint nem nagyon :/

2017. jan. 10. 22:37
 3/4 anonim válasza:

amit az előző mondott az jó tanács, hogy olyan rajzokat vigyél amiknek köze van a megjelölt szakhoz! mondjuk nagyon véletlenszerű hogy mi tetszik meg a tanároknak, mert én csak 3 sima rajzot bevittem és most animáció szakos vagyok a kisképzőn már pár éve lol. igazából az a lényeg hogy kreatív legyen és a technikai megoldás érdekes vagy nagyon jó legyen. én kettőnél az árnyékolásra mentem rá a harmadikat meg tollal csináltam. amúgy /nagyon/ sokat nem fog segíteni hogy milyen felvételit írtál és hogy milyen jegyeid voltak, de ha jól tudsz rajzolni akkor könnyebb szívvel vesznek fel, ha érted mire célzok?

ha van még kérdésed a sulival kapcsolatban, nyugodtan írj privit és próbálok a lehetőségek szerint legjobban válaszolni.

2017. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! A lányomat nem vették fel a Jaschikba animációra, mert nem volt elég pontja. Deeee a Kisképzőbe simán bejutott az animációra :D Ezért jobb a Kisképző, mert ott a tehetség számít!

Én is csak az animációról tudok beszámolni, hogy karakter terveket vigyél és a szóbelin BESZÉLGESS velük!!! Nem kell parázni, nagyon jó fejek!

2017. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!