Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE filozófiatörténet szóbeli...

ELTE filozófiatörténet szóbeli hogyan zajlik és mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Két tanár tartja nekünk felváltva a filozófiatörténetet, és abban egyeztek meg, hogy a félévi vizsga írás- és szóbeli formában is abszolválható, lehet a hallgatóknak választani. Az írásbeliben apró, egzakt dolgokra szoktak rákérdezni, ami szerintem nem is méltó egy hagyományosan az eszmecseréről és beszélgetésről, érvelésről szóló tantárgyhoz, és nem is tűnik valami könnyűnek, mivel én nem tudok valami hatékonyan magolni, viszont elmagyarázni, kifejteni a véleményemet egy szövegről, amit elolvastam, jól megy nekem. (A tanárok is azt mondták, hogy "Aki bejárt órára, érdekli a tárgy, és ötöshöz akar közelíteni, annak a szóbeli lesz az egyszerűbb, aki csak azért vette fel, mert kötelező, és más jegyzetéből készül csak fel, az válassza az írásbelit, azon tuti átmegy.") Viszont aggódok, hogy nem butaság-e ezt bevállalnom, mivel fogalmam sincs, hogyan zajlik egy vizsga, mit kérdezhetnek bele egy témakifejtésbe, van-e felkészülési idő tételhúzás után, stb. Legutóbb fél évvel ezelőtt szóbeliztem, akkor is az érettségi keretében.


Szóval ELTE hallgató felsőbbévesek vagy öregdiákok, nagyon örülnék bármilyen infónak! :D

KÖSZI! :)



2017. jan. 11. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Inkább írásbelire menj
2017. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy már leadtad a jelentkezést?
2017. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Írásbelire jelentkeztem, biztos, ami biztos alapon, de még át lehet írni, és elgondolkodtam rajta.
2017. jan. 12. 23:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Máté-Mekis? :) Tudnál mesélni a vizsgáról?
2017. nov. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!