Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem, vizsgajelentkezés?

Egyetem, vizsgajelentkezés?

Figyelt kérdés

80%, hogy nem sikerült a vizsgám. Sajnos túl izgultam és a legalapabb dolgokat is összekevertem. Pedig tanultam rá.

Pár nap múlva lesz egy új vizsga. Azonban a helyek kezdenek betelni rá.

Vegyem fel? S ha mégis sikerült akkor nem hülyül meg a rendszer és automatikusan leiratkoztat a már felvettről?



2017. jan. 13. 06:02
 1/4 anonim ***** válasza:
24 oraval elott leadhatod a vizsgat.
2017. jan. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem iratkoztat le, neked kell leiratkozni.

Úgyhogy nem rossz "taktika" hogy felveszed, csak arra figyelj, hogy időben le tud adni ha meglenne a vizsga. (Nálunk mindig előző nap délig lehet leadni a vizsgát)

2017. jan. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mindig rögtön a vizsga után felveszem a következő alkalmat, ha úgy érzem, hogy nem sikerült. Ez nem jelent semmit, a rendszer nem zavarodik meg, lejelentkeztetni sem fog, de az előző vizsgára ugyanúgy megkapod a jegyed. Akár még el is mehetsz a következő vizsgára, mert előfordulhat, hogy csak javítani akarsz.


Persze intézményenként mások a szabályok, valahol nem is enged új vizsgát felvenni, csak ha az előzőnek van valamilyen eredménye (jegy vagy "nem jelent meg" bejegyzés). Gondolom vannak olyan helyek is, ahol sikeres vizsgát már nem lehet javítani. Nyilván az sem mindenhol egyértelmű, hogy meddig lehet leadni/felvenni vizsgákat. Ezeknek mind utána kell járni.

2017. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már csak 3 vizsgám van hátra, amiből holnap meglesz egy, rá egy hétre megint egy, (ezektől egyáltalán nem tartok), és hónap végére pedig felvettem újra azt amiből most bukta lesz nagy valószínűséggel. Ha netalán az se sikerülne még mindig lesz +1 alkalmam a vizsgaidőszak legvégén.
2017. jan. 13. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!