Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 10%ba a felvett vagy a...

A 10%ba a felvett vagy a teljesített kreditek számítanak?

Figyelt kérdés
10% extra kreditet fel lehet ingyen venni. Ismerősöm szerint a teljesített kreditek számítanak, tehát ha buksz egy tárgyat és jövőre felveszed akkor az nem számít bele a 10%ba, szerintem viszont a felvett kredit számít, így az elbukott tárgyak is számítanak.

2017. jan. 14. 06:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt az adott egyetem, illetve kar TVSZ-ban vagy térítési- és juttatási szabályzatában kell megnézni.
2017. jan. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A felvett a kreditek számítanak.

Az ismerősöd vagy rosszul tudja, vagy ők az egyetlen kivételek, akikről valaha hallottam.

De biztosat csak akkor tudsz, ha megnézed a TI TVSZ-eteket!

2017. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Logikusan nézve a felvett kreditek számítanak, hiszen az intézmény a felvett kreditekbe fektet munkát, azzal, hogy oktat, vizsgáztat, stb. téged. Az, hogy végül nincs meg a tárgy, nem az intézmény hatásköre, ők elvégezték a munkájukat. Tényleg csak valami nagyon kivételes dolog esetben tudom elképzelni, hogy ez ne így legyen a ti szabályzatotok szerint.
2017. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
BME-n az a szabály, hogy teljesített kreditek számítanak ilyen szempontból (a bukott kurzusok újrafelvételért vizsont fizetni kell). Így ugye nem kell kétszer fizetni.
2017. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na, most itt az utolsó válaszoló miatt kicsit beleástam magam. A BME-n sem a teljesített kreditek számítanak, hanem a felvettek: TVSZ 99. § (3). És ez hivatkozik az Nftv.-re [49. § (2) és (2a)], ami pedig szintén egyértelműsíti, hogy a felvett kreditek számítanak, és ez mindenkire vonatkozik. Mivel a törvény szerint legalább ennyit kell térítés nélkül biztosítani, az egyes intézmények persze ennél többet is biztosíthatnak, de az átláthatóság miatt szerintem mindenhol a felvett krediteket veszik figyelembe.
2017. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én máshogy látom. A Nftv. 49.§ szerintem arról szól, hogy mennyi szabadon választható kreditet lehet ingyenesen felvenni. A kurzosok megismétlését meg a Nftv. 82. § részletezi. Szóval két külöböző dologról van szó.
2017. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tehát ez 10 %-s szabályt úgy kell érteni szerintem, hogy ennyi szabasdon vehetsz föl ingyenesen (plussz amennyi a mintatervben még amúgy is elő van írva). És a szabadon választható kurzusok tekintetében tényleg a felvett és a nem teljesített kreditek számítanak.

A kötelező kurzusokat meg nyilván meg kell ismételeni, és ennek külön díja van.

2017. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kötelező kurzusokat meg nyilván meg kell ismételni, és ennek külön díja van. - nem feltétlenül

Nekem 2 tárgyújrafelvételem volt, egyikért sem kellett fizetnem. Azon kívül volt +2 fakultatív tárgyam, de mindennel együtt benne maradtam a 110%-ban, és semmiért nem kellett fizetnem. Szóval azért ez intézményfüggő.

2017. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. szept. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!