Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Második félév passziválása?

Második félév passziválása?

Figyelt kérdés

Ha 5 tárgyat is bukok az első félévben,akkor megéri inkább passziválni a 2.félévet vagy be lehet hozni a lemaradást a 2.félévben? (2 ráépülős tárgy+ 3 nem ráépülős)

Nagyon sok családi probléma volt+szakítás. Csak ennyit tudtam kihozni ebből a félévből:(

19L



2017. jan. 16. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából te látod, hogy megéri-e. Függ attól, hogy 1. féléves tárgyak indulnak-e keresztfélévben, és függ attól is, hogy hány tárgyad felvételét akadályozza, hogy most párat nem teljesítettél. Ezen kívül az sem mellékes, hogy szeptemberben hány tárgyat tudnál felvenni (csak azokat, amiket buktál, vagy mást is).


Szerintem általánosságban jobban megéri folytatni passziválás helyett, nyilván most már csúszásban vagy, de a passziválás sem fog a csúszásból elvenni. Ha államin vagy, akkor az átsorolás szempontjából persze nem mindegy, hány kredited lesz 2 félév átlagában, ilyenkor megérheti a passziválás, hogy ne soroljanak át. Ha eleve önköltséges vagy, akkor is elgondolkodtató, hiszen valószínűleg fix díjat fizetsz.


A passziválást már csak azért sem tartom szerencsésnek, mert elég csábító gondolat kicsit otthagyni az egyetemet, főleg egy rosszul sikerült félév után, csak aztán meg annál nehezebb visszazökkenni fél-egy év után.

2017. jan. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Önköltséges vagyok. Köszi
2017. jan. 16. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!