Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hátrányos helyzetnek számít?

Hátrányos helyzetnek számít?

Figyelt kérdés
Szeretném igénybe venni a hátrányos helyzetért járó 40 pontot. Félárva vagyok, ami tudom hogy nem jogosít fel rá, de édesanyám havi nettó 76 ezret keres, ami nem sok a testvéremre, rá és rám nézve. Mit gondoltok, szerintetek megéri megpróbálni?

2017. jan. 16. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megéri, maximum elutasítják.
2017. jan. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ez a kérdés engem is foglalkoztat viszont más helyzetben vagyok.Szüleim elváltak,anyukám főállású anya és egyedül nevel hármunkat ..úgy tudom erre is jár a 40pont..igaz ez?
2017. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha rendszeres gyermekvédelmi támogatást kaptok(37.050 Ft/per fő alatti jövedelem)és emellett fennáll a hátrányos helyzet egyike,akkor jár csak a többletpont.

Ezt tegnap kaptam e-mailben a felvi-től:

"A hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzet több körülmény együttes fennállása alapján kerül megállapításra. A felsőoktatási felvételi eljárás során csak az illetékes jegyző vagy az illetékes gyámhatóság olyan igazolása, illetve határozata fogadható el, amelyben egyértelműen megállapításra kerül a jelentkező hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzete. További fontos feltétel, hogy hátrányos helyzetnek a Tájékoztató megjelenése és 2017. július 12. közötti valamely időtartamban kell fennállnia. Egyéb igazolás, dokumentum nem fogadható el.

A megfelelő igazoló dokumentumra vonatkozó további információk a Felsőoktatási felvételi tájékoztató Hátrányos helyzet igazolása c. fejezetében olvashatók."

2017. febr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!