Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen elcseszett az...

Miért ilyen elcseszett az egyetemi szociális támogatási rendszer?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a nagycsaládos egyetemisták annyival több kedvezményt kapnak az egyetemen, mint akinek csak 1 tesója van, hogy az felfoghatatlan számomra.

Idén kezdtem az egyetemet, és nyílván jól jön minden fillér könyvekre,kolira,albira stb.Nos, ha az ember nem nagycsaládos (vagy fogyatékos stb), esélytelen a tanulmányi ösztöndíjon bármi mást megkapni.A nagycsaládosok élből kaptak közel 60000 Ft!!! alaptámogatást évkezdéskor + ugye a havi 24000 Ft szoctám jó esetben, esetleg még a Bursa Hungarica is szóba jöhet (5-10ezer/jó), eközben én, 1 testvérrel semmit nem igényelhettem, de könyveket,jegyzeteket,kolit nekem is ugyanúgy fizetnem kell.

És itt nem azt akarom, hogy "nekik ne legyen, mert nekem nem lehet", hanem azt, hogy igazságosabban kéne elosztani ezeket az ösztöndíjakat.Pl ha kaptam volna 35-40 ezret évkezdéskor+ havi 15 ezer szoctámot bőven meg lettem volna elégedve, de így...


2017. jan. 16. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözöllek Magyarországon... ez a fő fejeseket sosem érdekelte...sőt nem is értettek hozzá...ami olyan dolog lenne azt megoldják maguknak, hogy jó legyen...párttól függetlenül egykoron...és most se volt jó az egyetemi oktatáspolitika illetve ennek vonzatai... az pozitívum, hogy nem kell sok büfészakos... de az nonszensz, hogy amiatt, mert nem vagyok zseni nem kerülhetek be államira... és ezért egy teljesen más szak felé orientálódtam...de ezzel egy dolgot köszönhetnek meg majd, azt , hogy a tandíj kifizetése//ledolgozása mellett//után egy fillért nem fogok "haza" adózni, ha csak nem lesz meg a kívánt fizetésem...
2017. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Mert +1 tesó elég megterhelő a családnak hiszed vagy sem. Mi 3-an vagyunk testvérek és egész gyerekkoromban nélkülöztünk, ezért most több támogatást kapok.


Ennek ellenére igazat adok neked, az államnak több pénzt kellene szánnia oktatásra, a diákok támogatására.

2017. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tapasztaltam, hogy csupán azért, mert nagycsaládos valaki, az egyetemen több pénzt kap. Nem tudom, hova jársz, de nálunk alapvetően a háztartás összjövedelmét vették figyelembe, és hogy hányan élünk a háztartásban. Nyilván ez több gyerek esetén alacsonyabb összeget eredményez, de nem jár a több gyerek miatt automatikusan a pénz. Attól meg nem érdemes sajnálni, akinek fejenként kevesebb jut.


Szerintem a szociális támogatások legnagyobb problémája nem ez, hanem az, hogy sokan adóelkerülés miatt papíron jóval kevesebbet keresnek. Na, ők többszörösen károsítják meg a társadalmat, velük tényleg van probléma, de egyetemi szinten nem tudsz ellenük tenni, mert ez inkább a kormányzat dolga lenne felderíteni.

2017. jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nyílván nem kapja meg egyetemen a nagycsaládos diák sem a két szép szeméért a támogatást mert pályázni kell rá.De a pályázatból "alaból" ki vagyok zárva, mert nem vagyok nagycsaládos,fogyatékos,házas stb.

#2.Nyílván, ebben 100%ig igazad van, hogy +1 tesó több kiadást is jelent, de ez nem at jelenti, hogy akinek 1 tesója van, annak nincs kiadása így pályázásra se jogosult.Nem a nagycsaládosoktól sajnálom az összeget, hanem azt, hogy a nem nagycsaládosokat kizárják a rendszerből.

2017. jan. 17. 14:32
 5/6 anonim ***** válasza:

# 4


Ha a nem nagycsaládosok alapból ki vannak zárva a rendszerből, akkor egy hülyeség, ráadásul jogsértő is. Ilyenről én még nem hallottam, de hova jársz?

2017. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetet. Mi nagycsaládosok voltunk, de mivel bátyám már évek óta befejezte az egyetemet, így már csak ketten maradtunk tesómmal eltartottakként, mire mi egyetemre kezdtünk járni.

Az persze senkit sem érdekel, hogy a szüleimnek nettó 200 ezer a jövedelme maximum, és ebből alaphangon elmegy kb 80-100 ezer kettőnkre, mert el kellett költöznünk otthonról az egyetem városába.

És akkor anyáék még fizessék a hitelt, a rezsit, és ne haljanak éhen, + tisztálkodószerek, mosószerek, egyéb holmik, ami az alaphigiéniához és tisztasághoz kellenek.

És néha azért még arra is maradjon pénz valami csoda folytán, hogy egy nadrágot vagy cipőt tudjunk venni, mert lyukas cipőben és szétfoszlott nadrágban csak nem járhat az ember.


És mivel csak ketten vagyunk eltartottak, így alapból sokkal kevesebb pontot kapunk a sociális helyzetfelmérésen. Nekünk is nagy szükségünk lenne rá, hogy legalább egy 10 ezret kapjak havonta, meg a tesóm is, de nem, mert nem számítunk így nagycsaládosnak.

2017. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!