Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bge/Bce mesterképzésen levő...

Bge/Bce mesterképzésen levő hallgatók lehetne hozzátok pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Gazdasági mesterképzésre szeretnék menni, ehhez lenne pár kérdésem Bge/Bce msc-s hallgatókhoz, vagy olyan bsc-sekhez akik jól rálátnak. Köszönöm előre is!

2017. jan. 18. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne privátban írd ki a kérdéseidet, hanem ide! Pont ez a lényege az oldalnak, hátha más is pont ugyanezekre szeretné tudni a választ.
2017. jan. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Írom akkor ide. Villamosmérnökként végzek tavasszal(ha minden jól megy), és közgazdasági msc-re mennék tovább.

Alapvetően a BGE-t néztem ki, én az OE-n végzek, levelező msc-re szeretnék menni, a kreditjeim meglennének a jelentkezéshez.

Kérdéseim/amit mondtak:

-marketing msc: mérnök alappal is elvégezhető bár nem könnyű, de szorgalommal elvégezhető, és egész jó a villamosmérnök diploma mellé karrier szempontból

-pénzügy: ez már jóval nehezebb, mérnök alappal vért izzadva, aprófát pisilve, de meglehet csinálni, a diploma sokat ér mérnökivel együtt

-számvitel: mérnöki bsc alappal esélytelen az elvégzése

-vállalkozásfejlesztés: mérnökként ez talán a legkönnyebb, de arról nem tudok semmit hogy karrier szempontból milyen egy villamosenergetikán végzett villamosmérnöki diplomával


-turizmus: ez nem igazán érdekel


-vezetés és szervezés: itt nincs ismerős, nem is nagyon hallottam róla információkat


-műszaki menedzser: kiesik a rostából sajnos, mert levelezőn nincs, nappalin már nem szeretnék tanulni


kérdéseim: szerintetek villamosmérnöki diplomával melyiket érdemes elkezdeni, a szorgalom megvan, az elszántság is, a gazdasági tárgyak érdekeltek mindig. A számvitel sajnos kiesik, lehet a pénzügy is, mivel ahhoz olyan alapok kellenek ugye. Ti mit tennétek a helyemben? A karrier a szempont. Köszi előre is a válaszokat!

2017. jan. 18. 10:15
 3/7 A kérdező kommentje:
BME-GTK(nevezzük még így) karon van marketing is, az a lehetőség még a BGE képzésein kívül.
2017. jan. 18. 10:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Előszöris: miért választanád a BGE-t Corvinus vagy CEU helyett?


Másik: mi a célod a mesterrel?

2017. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

BCE-n nincsen államilag támogatott levelező, nekem meg még vannak féléveim, eltudom végezni államin.

CEU: itt nem olyan gazdasági képzés van, ami egy mérnöki bsc után megfelelő lenne, és egy olyan egyetem ami aranyárban tanít, most ha a BGE-ről lenne szó, ha nem is államira vennének fel, kifizetném azt a félévente 260at, de a CEU más szint :)


az iskolák is, de főleg a szakok érdekelnének most


célom a mesterrel: érdekeltek a gazdasági tanulmányok, és karrier szempontból előnyösnek mondják(bár ez szakfüggő, nemtudom hogy a fent felsoroltakból melyik hogy illik hozzá), hamar lehetőségem nyílhat egy csoportvezetői állásra

2017. jan. 18. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha tudod, akkor vezetés és szervezés.
2017. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Marketing: nem olyan nehez. Akkor valaszd ezt ha beszedesebb/kreativabb fajta vagy.


Penzugy: a masodik legnehezebb azok kozul amiket felsoroltal. Elmeleti es szamolos, de nagyon utos diplomad lesz. Keresett es jol lehet vele keresni.


Szamvitel: a legnehezebb, es talan a legnagyobb elismertseg ovezi ezt a szakot. Oszonten megmondom elfogult vagyok, mivel szerintem a szamvitel egy csodalatos tudomanyag, ha irhatok ilyet:) am semmifele szamviteli elokepzettseg nelkul nem ajanlatos erre menni mesterre:D


Vallalkozasfejlesztes: erre nem tudok mit irni, jokat hallani errol is.


Turizmos: irtad, hogy nem erdekel ugyhogy akkor errol ennyit:D


Vezetes es szervezes: ez is nagyon jo, kb mint a penzugy es a szamvitel. Ha ambiciozus vagy es 30-40 eves korodra mar nem mernoki munkat akarsz vegezni, hanem valami gazdasagit akkor ezt ajanlom.


Muszaki menedzser: lehet rosszul emlekszem, de mintha lenne tavoktatasban valamelyik egyetemen...majd utana nezek ha meg erdekel.


Osszessegeben en azt gondolom, hogy mernokkent, azert eleg okos lehetsz szoval a penzugyet vagy a vez.szervet irnam a helyedben elore.

2017. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!