Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt valaki aki az ELTE...

Van itt valaki aki az ELTE biológia alapszakára jár, és szívesen mesélne róla?

Figyelt kérdés

2017. jan. 20. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Elsőéves vagyok itt.


Csak akkor gyere ide, ha igazán érdekel a téma, és jó érzéked van hozzá!

Hatalmas előnyt jelent, ha előtte teszel egy emelt szintű biológia érettségit. Kb. az a szint az év eleji kritériumvizsga, ahol min. 70%-ot kell szerezned a teljesítéshez. Ha akkor nem sikerül, a 2. félév végéig van még időd teljesíteni.

Ha meg addig sem tudod teljesíteni, mehetsz a balettba ugrálni. :D


Fontos, hogy a többi természettudományos tárgyból se legyél gyenge (főleg kémiából), mivel ezek szorosan kapcsolódnak a biológiához.

(Kémiából is van kritérium, ez a középszintű érettségihez hasonló nehézségű. Ugyanúgy repülsz, ha 2 féléven belül nem tudod teljesíteni a 70%-ot. Bár néha ezt kicsit lejjebb viszik, de ez nem törvényszerű.)

És ez miért fontos?

Mert például a sejten belüli, biokémiai folyamatok megértése elképzelhetetlen középerős kémia tudás nélkül.


A ponthatár viszonylag alacsony (tavaly 363 volt), de ez ne tévesszen meg.

Nem bekerülni nehéz, hanem elvégezni.

2017. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :D


A matek mennyire komoly az első félévben?

2017. jan. 20. 21:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Jóval 50 pont felett van a kettes ponthatára. Többek között deriválás, mátrixok, integrálás, szélsőérték-megállapítás van benne. Nem használhatsz semmilyen segédeszközt, beleértve a számológépet.

Mindenkinek sikerült, engem leszámítva. Teljesen hülye vagyok. :( Csak egy UV alkalom volt a vizsgaidőszakban. Jövő félévben nem indítják a tárgyat, tehát mehetek jövőre az akkori elsősökkel.

Kritériumtárgyakból bezzeg volt 2-3 is, es a jövő félévben is indítják őket. Sokaknak meg még az sem sikerült, nekem igen - a biosz 90%-os lett, a kémia 74%-os. Rém egyszerű volt mindkettő.

Ha nem tudod teljesíteni, a vele párhuzamosan felvett fizikára sem kaphatsz jegyet (mindkettő kötelező tárgy).

2017. jan. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz szak, nagyon szorgalmasnak kell lenni. Az nem elég, hogy gimiben mindenből ötös voltál, látni fogod, hogy tényleg rengeteget kell tanulni.

A matek szerintem pont a könnyen teljesíthető tárgyak közé tartozik, ha úgy érzed van érzéked hozzá én emelt szinten venném fel a kreditek miatt. Én a matek 2-t csináltam emelten és nem bántam meg, pedig nem vagyok matekzseni.

2017. jan. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valahova esetleg nincs feltöltve egy korábbi zh matekból? Egy alap és egy emelt szintűre is kíváncsi lennék :D
2017. jan. 23. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Neeee, nem szabad így hozzáállni. :D Ha gimisként az alapot megnézed arra is azt mondod, hogy kösz, inkább megyek betont keverni. Év közben mindent megtanítanak, ami a teljesítéshez kell, szorgalom kérdése az egész.
2017. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem így állok hozzá :D egyébként én egy mérnökhallgató vagyok a BME-n, nem félek én a matektól :DDD egy kedves barátomnak gyűjtök infókat a biosz szakról. Csak a matek része az engem is különösen érdekel :) Ellenben a barátom lehet így áll majd hozzá, hogy ránéz és elmegy a kedve :DDDD Meg tudja tanulni a matekot, emelt szinten tanulja most is, de nagyon vért izzad vele
2017. jan. 23. 13:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a tárgy honlapja.

[link]

2017. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. jan. 23. 14:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát kinek mihez van érzéke.
2017. jan. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!