Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnök vagy mechatronika...

Gépészmérnök vagy mechatronikai mérnök, szerintetek?

Figyelt kérdés
Érdekelne, kinek milyen tapasztalatai vannak, melyik a nehezebb? Melyik az érdekesebb? Elhelyezkedésileg gondolom kb mindegy, mindkettő hiányszakma. Bármit tudtok, ne tartsátok magatokban :D
2017. jan. 21. 15:15
 1/3 anonim válasza:

Azt nem egészen mondanám, hogy hiányszakma, főleg a mechatronika. Lehet, hogy e pillanatban még az, de eléggé felkapott a dolog, és mire végzel, esélyes, hogy már nem lesz az. Mellesleg én is mechatronikai mérnöki hallgató vagyok, mesterszakon, úgy írom ezt.


Az, hogy mit választasz, tőled függ. A mechatronikában van infó, elektronika, gépészet, de sokkal inkább az elektronika és az absztrakt matematika (Laplace operátoros tartomány, stb.) dominál, gépészetben pedig triviális módon a gépészet. Én nem tudnék letolni egy gépész diplomát, az hétszentség, de van, akinek az jön be jobban.


A mechatronika afféle "mindenből tud valamit, de semmiben sem nagymester" szak, míg a gépészet tipikusan az egyik "szakosodott" szak, azaz nem fognak annyi infót, vagy elektronikát tanulni mint a mechások, viszont gépészetet, anyagszerkezettant, stb. sokszor annyit. Ha érdekel a mechatronikának valamelyik külön ága, érdemes elgondolkodni, hogy az arra "szakosodott" szakokat megnézd (pl. mérnökinformatikus, gépészmérnök (mint ahogy írtad), villamosmérnök, stb.)


Visszatekintve arra a szituációra, amiben akkor voltam, amikor olyan idős voltam, mint most te, én a helyedben megfontolnám az informatikát is.

2017. jan. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha esetleg még látod, a műszaki manager szakról mit gondolsz?
2017. febr. 1. 21:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Mechatronika, ebben van a jövő.
2017. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!