Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire éri meg ezeket a...

Mennyire éri meg ezeket a szakokat tanulni: gazdálkodás és menedzsment, kereskedelem és marketing, pénzügy? (FOKSZ-os képzés! )

Figyelt kérdés

Nagyon kevés pontom van, csak FOKSZ-os képzésre vennének fel, és ezeket néztem ki.


Melyikkel mennyire lehet elhelyezkedni Magyarországon? Főként Győr-Moson-Sopron megyére gondolok vagy Budapestre. Melyiket érné meg legjobban tanulni?

Gondolkodtam a gazdaságinformatikán is, azzal mi a helyzet?


Ti melyiket választanátok és miért?


2017. jan. 23. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
öreg. foksz-os képzés nem létezik.
2017. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Felsőoktatási szakképzés egyetemeken...
2017. jan. 23. 11:03
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Igen. Foszk. ha valamit használsz, legalább használd helyesen.. A foszk még mindig kb egy OKJ-s képzés szintjén áll keresettség szerint
2017. jan. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jól írtam, nézd már meg valamelyik egyetem honlapját, mindenhol FOKSZ-nak írják...

Ha nem tudsz a kérdésemre válaszolni, akkor inkább ne írj semmit.

2017. jan. 23. 11:30
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

az egyetemek nagyrészén Foszk-nak írják, helyesen. Kevés helyen van csak FOKSZ-nak írva, ezeken a helyeken valószínűleg nem tudják mi az hogy mozaikszó. "F"első"O"ktatási "SZ"ak"K"épzés......


és válaszoltam.. a munkáltatók szemében még mindig annyit ér kb mint egy okj-s szakma. és nehézségben is inkább azt közelíti mint egy egyetemi diplomát.

2017. jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És mennyire lehet velük elhelyezkedni?
2017. jan. 23. 11:40
 7/8 anonim ***** válasza:
amennyire egy okj-vel. el lehet, de nem fogsz 3-400 ezreket keresni, arra a fizura már rendes diplomás alkalmazottakat keresenek.
2017. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Felső OKtatási SZakképzés - Kijön a mozaikszó, én is többször látom ebben a formában. Amúgy meg nem túl nehéz kitalálni hogy foksz és foszk alatt ugyanarra a képzésre gondolnak, csak össze-vissza használja mindenki. Nincs hivatalos verziója hogy melyik rövidítés helyes, akkor meg nem tök mindegy?


Amúgy kb OKJ értékű, viszont psz foksz és mellé mérlegképes könyvelői már használható, könyvelőként el tudsz helyezkedni. Gazdmen diplomásból is már túlkínálat van, szakképzéssel nincs sok esélyed mellettük. Kermar munkákra is inkább a diplomásokat keresik. Gazdinfóról nem tudok nyilatkozni. BP-n könyvelőként jól el lehet helyezkedni, én ezt választanám. De azért az is számít mi érdekel a gazdasági területen belül. Minimálbérnél jobban fizetnek, de meggazdagodni jó eséllyel egyikkel se fogsz.

2017. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!