Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak ha már kilencedi...

Mit csináljak ha már kilencedikes vagyok egy középiskolában, de szenészettel szeretnék foglalkozni? 15/L

Figyelt kérdés
Közgazdászat szakon vagyok egy középsuliban. Nemrég voltunk színházban és azóta nagyon szeretnék én is ezzel foglalkozni. Hogyan lehetne megoldani ezt? Nincs már túl késő hogy színész legyek egy színházban?
2017. jan. 25. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Középsuli után felvételizel a Színművészeti Egyetemre, ahova nagyon, de nagyon nehéz bekerülni. Rengeteget kell foglalkoznod vele, elsősorban beszédtechnikával, amihez Montágh Imre könyveit tudom ajánlani (van, ami enkóron is fenn van pdf-ben), hogy esélyed legyen túljutni a rostán.


Valószínű, hogy egyedül nem fogsz vele tudni foglalkozni, így érdemes lenne felkeresni bizonyos szakembereket (például logopédust, ha a beszédtechnikát hoztam fel példának).

2017. jan. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen én is gondolkoztam ezen az egyetemen, de hallottam hogy egy évben jelentkeznek kb 500-an és ebből csak 10 gyereket vesznek fel. Meg ha el is végezném sikeresen akkor is talán kapnék egy mellékszerepet. Ezzel nincs semmi gond én meg lennék vele elégedve csak attól félek hogy későn kezdeném. Az meg nem baj hogy tudás nélkül mennék oda?
2017. jan. 25. 15:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, kinek; nekem nem lesz baj, mivel nincs közöm hozzá, neked annál inkább, mert tényleg nagyon durva szűrés van ott; olyanról is hallottam, hogy valakinek alig észrevehető beszédhibája volt, és azért hullott ki. Szóval készülés nélkül esélytelen, hogy bejuss, hacsak nem a valakinek a valakije vagy.
2017. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És a készülésbe csak a logopédus és a vers meg dalismeretek tartoznak? Mert olvastam hogy van a felvételin egy "művészet teszt" és egy "meglepetés teszt" ahol a kreativitásodra kell hagyatkoznod. Erről nem tudna valaki mondani pár szót?

És énektudásra van szükség?

2017. jan. 25. 21:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem késő...15 vagy :)

Menj át egy dráma tagozatos gimibe, ha tényleg komolyan gondolod. (Vörösmarty, Leövey, Ady...)

Ha nem vagy biztos benne, próbálkozz meg egy színitanodával, meg az iskola dráma szakkörével. És járj sokat színházba.

2017. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!