Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért vagyok várólistán a...

Miért vagyok várólistán a Neptunban?

Figyelt kérdés
Fel akartam venni a kezdő jóga tanfolyamot a Neptunban, az első 5 ember között voltam, de mikor este megnéztem, már bőven várólistás voltam. Ez mitől van? Előzetes jelentkezésnél mi alapján kerülsz előre vagy éppen hátrébb? Még rangsorpontok sincsenek.

2017. jan. 25. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ELTE-n most előzetes tárgyjelentkezés van, ilyenkor mindenki várólistára kerül. A rangsoros jelentkezés során is mindenki várólistára kerül, csak akkor már látszik egy rangsor, hogy jelenleg hányadik helyen vagy, ami a kurzusra jelentkezők rangsorpontszámából alakul ki, és abból kiderül, hogy várhatóan bekerülsz-e. (Egyébként én már most is látok rangsorpontszámokat és sorrendet a kurzusoknál, de gondolom ez még nem hivatalos, csak tájékoztató jellegű.) A regisztrációs héten, a végleges tárgyjelentkezéskor kerül be a kurzusra, vagy kerül le a kurzusról valaki.
2017. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem, csak például most direkt "leteszteltem" egy barátnőmmel a dolgot, megkértem, hogy vegye fel ő is ugyanazt a kurzust, és valamiért ő elém került be, és nem értem, hogy miért.
2017. jan. 25. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg magasabb rangsorpontja van. Úgy nyilván eléd kerül, hiszen a rangsoros jelentkezésnek pont az a lényege, hogy annak nincs jelentősége, ki mikor vette fel a tárgyat.


Persze, most előzetes tárgyfelvétel van, de az látszik, hogy már most is részlegesen működik a rangsorolás. Szóval már most sem "érkezési sorrendben" kerülnek fel az emberek a várólistára, de amúgy sem lenne értelme, mert amikor a rangsoros tárgyfelvétel kezdődik, akkor úgyis a rangsorpont szerint lesz mindenki elhelyezve.


Ha megnézed a kurzus hallgatóit, akkor lesz a nevek mellett egy pontszám, az alapján rangsoroltak (jelenleg).

2017. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valamiért nincs mindenkinek a neve mellett pontszám (az enyém mellett sincs), de akiknél van, azok sorrendben vannak tényleg. Köszi a választ! :)
2017. jan. 25. 18:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 nap után írta ki a rangpontszámomat a neptun. Egyébként elvileg látszik, hogy mire kaptad a pontszámod, pl. az előzezes tárgyfelvétel 100 pont a rangsorolásos jelentkezésnél. Ezt nézd meg, mert nálunk a TTK-n az oktatók hallgatói véleményezése kérdőívek kitöltéséért járt 8 pont, és erről sokan nem tudtak.

Jól írták, a sorrend nem számít. Van egy második rangsorpont is, amit a Neptun generál, az arra jó, hogy sorba rendezze az azonos első rangsorpontúakat.

2017. jan. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!