Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tenni, ha csaltak a...

Mit lehet tenni, ha csaltak a záróvizsgán?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a záróvizsgám, írásbeli volt. Két feladatrészből állt, az egyik egy egységes feladat volt az egész szak számára, a másik pedig szakirányonként eltérő, ez utóbbi teszi ki az eredmény 70%-át.

Az első feladatrész nem volt nehéz, azonban a második 6 darab egymásra épülő feladatot tartalmazott, már az első feladat is nehéz volt, de aki azt se tudta megcsinálni, annak értelemszerűen esélye se volt a többi megoldására. A meghirdetett feltételek szerint a megadott tankönyveket lehetett volna csak használni a vizsgán, azonban a vizsga elején a tanár kihangsúlyozta, hogy "ugyanezt a feladatot megcsináltuk még egy éve órán is március környékén". Egyesek behozták a füzeteiket, jegyzeteiket is, ők megkérdezték, hogy az órai jegyzetet nem használhatnák-e? A tanár mondta, hogyha nagyon nem megy, akkor azt is lehet használni, majd ezt követően sokszor kiment a teremből. Akiknél ott volt a feladat órán megoldott verziója, azok gyakorlatilag csak egy másolási feladatot hajtottak végre, nálunk, akik úgy készültünk, hogy csak a tankönyvet lehet használni nem volt semmi, így fejből próbáltuk megoldani. Úgy érzem, hogy a tanár inkább berakta az órai feladatok közül a legnehezebbet abban bízva, hogy menni fog (lesz mindenkinél puska) ahelyett, hogy egy mindenki által megoldható, közepes nehézségű feladatot állított volna össze.

Még nincs eredménye a vizsgának, de a tanár már írt egy naptun üzenetet, hogy elszomorítóak a rossz eredmények néhány kivételtől eltekintve. Legszívesebben visszaírnék neki, hogy az a néhány kivétel csak átmásolta a megoldást az órai jegyzetéből. (A mellettem ülő szaktárs is csak ült az elején hogy ő ezt nem tudja megcsinálni, majd mikor a tanár felajánlotta, hogy lehet használni az órai jegyzetet is, hirtelen azonnal "tudott mindent". Persze nem segített volna, mikor észrevette, hogy nézem a jegyzeteit inkább letakart 3 könyvvel.) Nem is az bosszant, hogy én nem tudtam megoldani a feladatokat és esetleg egyes lesz, hanem az, hogy mások igazságtalanul kapnak 5-öst.

Mit lehetne ilyen esetben tenni? Vagy inkább csendben tűrjek és ha nem sikerül, legközelebb én is vigyem be az összes órán megoldott feladatot, hátha megint egy órai feladatot dob vissza?


2017. jan. 26. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Mert mit kéne csinálnod? A te eredményeden nem változtat más teljesítménye. Téged igazából az zavar, hogy annyi eszed se volt, hogy bevidd a jegyzeteidet és megkérdezd hogy használhatod-e őket. Másnak ezek szerint igen.

Nem gondolnám, hogy ez a záróvizsga olyan komoly dolog lehet, vagy a szak követelményei olyen komolyak, hogy nem tudnád másodjára megcsinálni, vagy javítani belőle.

Tűrjek csendben ilyet szól :D

Igen, tűrjél, ha engedélyezett puskával sem tudsz megírni normálisan záróvizsgán egy feladatot, amit már meg is csináltál egyszer. Akkor tűrjél.

2017. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát az igazságtalanság, csalás az nem baj.

Azért köszönöm. Nem gondolom, hogy ész kérdése lenne az egész, kicsit komolyabbnak gondoltam egy államvizsgát ennél, bár lehet velem van a gond.

2017. jan. 26. 13:36
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem volt eszem? Előtte direkt rákérdeztem a tanárnál, hogy esetleg órai jegyzetet nem lehet-e használni, azt mondta, hogy nem, kizárólag tankönyveket, emiatt nem is vittem magammal azokon kívül semmit, persze mások, akik azt se tudták kitől érdeklődjenek ezzel kapcsolatban bevitték. Amúgy meg az elméleti tankönyveknek nem sok hasznát veszed egy feladat megoldásánál, nem véletlenül lehet bevinni. Persze biztos velem van a baj, de egy államvizsgát ennél komolyabbnak gondoltam.
2017. jan. 26. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem tudod bizonyítani, nem érdemes törődni vele.

Legközelebb vigyél te is mindent!

2017. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Ja, és ha a tanár megengedte nekik, hogy használják a saját jegyzeteiket, akkor nem csaltak.

Csak a tanár hibázott, hogy neked előre azt mondta, csak a könyvet lehet használni (de ugye ezt sem tudod bizonyítani...)

2017. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van egy kiadott tájékoztató, ami az egyetem oldaláról letölthető, ott fel vannak tüntetve azon könyvek szerzővel és címmel, amelyek használhatók a záróvizsgán. Persze felmerülhet a kérdés, hogy a többiek is csaltak-e vagy sem, hisz engedéllyel tették mindezt, de a tanár mindenképp csalt. Mind ebben, hisz többet engedett meg annál, mint amit szabadott volna az előírások szerint, mind pedig abban, hogy nekem azt mondta nem lehet használni. Bizonyítani éppenséggel tudom, mivel e-mailben érdeklődtem nála a vizsga előtti napon, így ott megvan a válasza. Nagy valószínűséggel azt is tudnám bizonyítani, hogy egyesek csak másolták az órai feladat megoldásait a vizsgalapra, mivel a teremben van egy kamera, ez a kamera pedig az első sort tisztán veszi. Én az első sorban ültem, a mellettem ülő szaktárs aki erőteljes másolást folytatott szintén az első sorban ült. Ha a felvételeket megőrzik, akkor tisztán kivehető, hogy nem a megadott könyveket használta. Ha jól emlékszem érettségin is volt már hasonló csalás pár évvel ezelőtt, ott a tanárt felfüggesztették, a diákoknak pedig meg kellett ismételni az érettségit.
2017. jan. 26. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!