Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi protekció?

Felvételi protekció?

Figyelt kérdés
8. osztályos vagyok, 83 pontos felvételit írtam. Osztálytársam szerint viszont ezzel az eredménnyel sem biztos a bekerülésem, mivel a gimnáziumok már majdnem teljes "osztály tanulói" listát állítanak össze, ami csak protekciósokból áll, és max. 5 embert vesznek fel, aki nem protekciós, hanem normálisan felvételizett. Ez tényleg így van? (Debreceni TÁG-ba jelentkeztem)

2017. jan. 27. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Az osztálytársad ezt valami komplexusos embertől hallotta, egy-két embernél több "protekciósat" nem vehetnek fel, az Oktatási Minisztérium azért ellenőrzi ezeket.
2017. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Kitűnő vagy ?
2017. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem mindegy még, h melyik tagoza(ok)ra jelentkeztél

(Bikémre valamivel nehezebb bejutni)

2017. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, van pár olyan ember aki így kerül be, de az nem igaz, hogy teljes osztályok indulnának így. Tavaly végeztem a TÁG-ban, innen tudom. Ha szépen tanulsz a szóbelire, jók voltak a jegyeid, akkor annak elégnek kell lenni. Melyik tagozatra jelentkezel? A 83 az jó eredménynek számít már, ahogy elnézem az idei átlagokat. Ne ezen görcsölj :)
2017. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Donald J. Trump ***** válasza:
77%
Inkább fordítva: a protekciósokból van kevesebb - iskolafüggő, hogy mennyi, de arról gondoskodnak, hogy a helyi polgárjenő gyerekét, tanárok gyerekeit, ismerős gyerekét felvegyék, mert hogy nézne már ki, ha a kis Ubulka csak a szakgimnáziumba jut be. A pontszámoddal nem kell aggódonod.
2017. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A központid nagyon jó lett, szerintem tökéletes a TÁGba :)

Nem igaz ez a protekciós hír, ugyan igaz, hogy tényleg van pár ember, aki így kerül be, de az kb. 1-2 ember. Meg a TÁGot úgy ismerem, hogy a felvételi után megtart kb. 3 üres helyet az osztályban, hogy aki fellebbez, az ezáltal kerül be. De szerintem te listán is bent leszel tuti :)


Szóbeli lesz még?

2017. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

83 pontost írtál és a protekción gondolkodsz? Ugyan már! Osztálytársad sárgul az irigységtől azért mond ilyeneket...

Bent leszel a véglegesben.


Elárulom, hogy megy az egész.

Az ideiglenes listában és a véglegesben nincs egy protekciós sem, mert azt Győr küldi és a számítógép sorolja be a gyerekeket a pontok alapján.


A protekció máshol dől el...azt nyilvánosan nem merem megírni...

2017. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet megírni nyílvánosan? Pár helyet az önkormányzat tart fent a fellebbezettek számára, ilyen helyre szokták betenni a fizetős csemetéket.
2017. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Köszönöm, hogy megírtad helyettem! :) Igen, erről van szó!

Ha van ismerős a tankerületben vagy a jegyzőnél, bent van a gyerek.

Tavaly az egyik gimi osztályában 3 fellebbezős hely volt, 30 gyerek volt a végleges listán, és 8 gyereket vettek fel fellebbezéssel. Volt köztük nem egy nagyon rossz tanuló is. A fellebbezésnél már teljesen mindegy ki hanyadik volt a véglegesben, az ismeretség és pénz beszél.

2017. jan. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!