Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent István Egyetem növényorv...

Szent István Egyetem növényorvosi Msc. Vélemények?

Figyelt kérdés
Üdv. Szeretnék növényorvosira jelentkezni alapképzés után. Dolgozni akarok mellette és azért a szie mert ott van növényorvosi levelező is. Nem találtam órarendet hogy mikor kellene ott lennem illetve mennyit. Esetleg valakinek tapasztalata, véleménye vagy bármilyen hasznos információ?

2017. jan. 27. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, magas színvonalú képzés. Ez talán a legjobb az országban. Az órák úgy vannak ütemezve (zömmel szombat vagy péntek késő délután), hogy munka mellett is végezhető legyen.
2017. febr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Esetleg arról tudni valamit, hogy a követelmény teljesithetősége a Debreceni Egyetemhez képest milyen illetve a szinvonal, tanárok hozzáállása, gyakorlatokat hogyan szervezik meg levelezőn. Gyakorlatias a képzés vagy inkább az elméletre koncentrál? Bármilyen információ jól jönne. :)
2017. febr. 18. 14:32
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Közben rájöttem, hogy itt némi distinkció azért szükséges. Növényorvos MSc levelezőn a SZIE MKK Növényvédelmi Intézetében valóban magas színvonalú, csak ajánlhatom.


Azonban ugyanilyen néven, de nappali tagozaton az ellenség megtévesztése céljából mostanában szintén SZIE-nek nevezett, ámde közismerten komolytalan budai "volt kertészeti" "egyetemen" is szerveznek képzést, ami viszont vicc kategória márcsak az ott oktatók száma és előképzettsége alapján is.


A Debreceni Egyetemen szintén van szerencsém jól ismerni, közepes színvonalúnak tartom az ott folyó munkát, természetesen jobb, mint a volt kertészeti, de nem éri el gödöllői MKK szintjét.


Arról viszont nem mernék nyilatkozni, hogy a követelmények teljesíthetősége hogyan alakul, mert ez egyrészt erősen tanárfüggő, másrészt gyakran a szakmailag legnagyobb nullával jellemezhető oktatók szokták a legvérengzőbb műsort előadni, hogy ezzel hiányosságaikat leplezzék, frusztrációikat kompenzálják.

2017. febr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Levelező képzésben az elmélet és gyakorlat nincs szétválasztva, hanem a leginkább hatékony kiscsoportos szemináriumi rendszerben folyik a képzés integrálva az elméletet és a gyakorlatot. Az óraszámok kisebbek, mint nappalin, így többet kell önállóan tanulni elméleti és gyakorlati anyagrészt egyaránt.


Az oktatás minőségét azonban sehol sem a tanterv vagy a képzési struktúra szabja meg, hanem leginkább az oktatók minősége, szakmai színvonala. A SZIE MKK egy elit kutatókar vagyis az oktatók a legújabb ismeretekbe vezetik be a hallgatóikat. Sajnos sok helyen viszont nagyon elavult, haszontalan lexikális ismeretek bifláztatásából áll mindössze az oktatás, ami sajnos nehezen teljesíthető, de felesleges is teljesíteni.

2017. febr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos dolgoznom kell az Msc. mellett majd ezért a nappali képzésen nem tudok részt venni. Debreceni vagyok és itt csak nappali növényorvos indul, ami azt jelenti, hogy mellette nem tudnék sajnos bejárni és tanulni is, ami igy felesleges lenne. Csak pénzkidobás és időpazarlas.

Ezért levelező növényorvos képzést keresek. Csak Gödöllőn indul?

2017. febr. 20. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!