Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tudhatom meg, hogy...

Hogy tudhatom meg, hogy alkalmasságira mehetek-e, vagy sem? Budapesti VMG dráma tagozata

Figyelt kérdés

A Budapesti Vörösmarty Mihály Gimnázium dráma tagozatára szeretnék menni! :-) Meg van írva az írásbelim, ki vannak osztva a félévik, így most van 112 pontom (az eddigi, max. 150-ből), és a jelentkezési lap is ki van töltve, elméletileg február 15-én küldik be Győrbe, a központba. A VMG honlapján azt írták -az alkalmasságival kapcsolatban-, hogy nem küldenek emailt, ha nem majd a kezdőlapukra kiírják azok OM-azonosítóját, akiket behívnak szóbelire (=alkalmassági vizsga). És valahogy ezt nem értem...lesz még egy papír, amin az eddigi eredményeinket kell feltüntetni (mert ugye azt írták, hogy az alapján hívnak be), vagy így rögtön behívnak a jelentkezési lapok alapján? Valaki olyan tudna nekem segíteni-válaszolni, aki ezen már túlesett, vagy Vörösmartyban tanul/dolgozik, vagy egyszerűen okosabb, mint én? :) :D Nagyon izgulok már a szóbeli miatt, de teljesen még nem vagyok képben! :D

A válaszokat nagyon szépen köszönöm! :-) (14/f)



2017. jan. 29. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A honlapra fogják feltenni, hogy behívtak-e szóbelizni. Nem névsort fogsz látni, hanem a diákazonosítódat vagy a jeligédet, amit a jelentkezési lapon megadtál.


Igazából nem teljesen tiszta, hogy mit nem értesz, de a lényeg, hogy a honlapot kell figyelni, és olyan február közepén már fent lesz, hogy mehetsz-e alkalmasságira :'D

2017. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1: Köszi a választ. Az, hogy van 500 jelentkező, abból 120-at hívnak be szóbelire...mi alapján döntik el, hogy behívnak-e, vagy sem? Eredményeket (félévi, írásbeli) még nem adtam meg papíron, szóval idézőjelesen, ez ilyen "fej vagy írás" alapján történik? Hogy ráböknek az OM-mre, hogy "Na, őt most behívjuk!"? Ez nem nagyon tiszta. :D És, a honlapon azt írják, hogy pontok alapján (tehát; félévi, írásbeli) hívnak be...a kérdésem talán, -csak még bennem se fogalmazódott meg annyira-, hogy most lesz egy következő papír, amire beírom a különböző eredményeimet (megint leírom; félévi, írásbeli)?
2017. jan. 29. 20:25
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Igen a hozott pontok(eddigi jegyeid) és a központid alapján döntenek.

Nem kell több papírt kitölteni,hanem a mostani sulid fogja elküldeni a jelentkezésedet a gimikbe,és ők küldik el ezeket is,vagy valami ilyesmi.

Sok sikert!

14/L

2017. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2017. jan. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy a pontokat szerintem rosszul számoltad, mert szóbeli és alkalmassági nélkül max 125 pontod lehet. A 7.évvégi és 8.félévi jegyeket össze kell addni és utána meg kell felezni :D
2017. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!