Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kredittúllépéssel kapcsolatban...

Kredittúllépéssel kapcsolatban hogyan is vannak a dolgok?

Figyelt kérdés
Az egyetemi követelményrendszerekben, szabályzatokban erről nem találok semmit. A múlt félévben jött egy meglepetésszámla, ami eléggé rosszul értintett. Ebben a szemeszterben várom, hogy jöjjön, de nem jön. Miért? Előző félévben májusban küldték, amit ha az időszakokhoz igazítok, akkor mostanra már meg kellett volna jönnie a mostaninak. Vagy ezt évente kell rendezni?
2017. jan. 30. 00:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hányadik évben vagy? Én úgy tudom, hogy a diplomához szükséges kreditszám 10%-val lépheted túl a kreditet (ez ugye legtöbbször 180 --> vagyis 18-cal lépheted túl)


Olyat nem tudok elképzelni, hogy egy szemeszterben vettél volna fel túl sokat és ezért azonnal térítésre fognának (nekem az órarendem zsúfoltsága miatt 25 kredit is alig van meg..)


Esetleg, ha buktál valamiből és azt következő szemeszterben újracsináltad hamar átlépheted a kreditkereted.

2017. jan. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg a múlt félévi levélben nem említettek indokot, vagy mi volt a módszer ami alapján téríteni kellett neked?
2017. jan. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy 10% felett kell fizetni kreditenként X összeget, de logikusan ezt a levelet csak az abszolutórium megszerzésekor várnám.
2017. jan. 30. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 120 helyett 140 kreditet vettem fel, elvileg 132 lenne a keret és 8-at meg kellene fizetnem, de eddig semmi. Ezeket mind teljesítettem is, mert vannak plusz szabválaim is közte. Viszont erről az iskoláról el tudom képzelni, hogy elfelejtette kiszámlázni. Holnapi nappal szűnik meg a jogviszonyom és pénteken diplomaosztó. :)
2017. jan. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!