Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jelentkeznek kevesen a...

Miért jelentkeznek kevesen a Miskolci Egyetemre, amikor ott nagyon erősek a mérnöki képzések, ellentétben mondjuk Debrecennel?

Figyelt kérdés

A Debreceni Egyetem hallgatói létszáma például 30 ezer fő körüli, pedig egyes karok nagyon gyenge képzést nyújtanak, például a mérnöki szakoknak nincs nagy hagyománya itt, de a természettudományi vagy az informatikai kar sem egy nagy eresztés.

Ezzel szemben Miskolcon nincs már 10 ezer hallgató sem, a nappalisok száma nagyjából 6000 fő. Pedig a képzések nagy része elég erős és elismert.

Ingyen diplomát akarnak csak az emberek? Mert nem hinném, hogy mondjuk egy debreceni gépészmérnökért sorban állnának a cégek, de azért egy miskolci diploma már egész jól hangzik (nem egy BME, de azért a többi egyetemet veri).


2017. jan. 31. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen értelmetlen a kérdés felvetésed, mert Debrecenben egy csomó olyan képzés van (orvosi, term. tudományos), ami Miskolcon nincs. Így nyilván több hallgató jár Debrecenbe.
2017. jan. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az egyes szakokat nézed mér nem olyan drasztikus a különbség:

pl. az általad említett gépészmérnöki alapszak 2016-ban (államin):


Összes jelenkező: 428 (DE) vs. 442 (ME)

Első helyes jelentkezés: 180 (DE) vs. 159 (ME)

Felvettek száma: 123 (DE) vs. 105 (ME)

2017. jan. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De akkor is egy köztudottan gyengébb képzésre ugyanannyian jelentkeznek (ha csak a gépész példádat nézzük), amikor a ponthatárok között nem igazán van különbség.
2017. jan. 31. 08:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Én pont most megyek levelezőn gépészmérnökire, csak Kecskemétre. Debrecen azért esett ki, mert nincs olyan választható specializáció, ami nekem jó lenne.

Miskolc a második helyen van, a közlekedés miatt szorult hátrébb.

De sok emberrel beszélgettem. Sokan azért mennek Debrecenbe, mert ott a legkönnyebb elvégezni.

2017. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy ott viszonylag könnyű megcsinálni.
2017. jan. 31. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!