Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre van esélyem...

Orvosi egyetemre van esélyem bekerülni?

Figyelt kérdés
Tudom a követelményeket: kell egy biosz emelt, az okés de kell egy kémia vagy egy fizika emelt és én egyikben sem vagyok túl jó. Belehúznék a tanulásba, tudok magolni is, van esélyem megcsinálni valamelyikből az emeltet úgy hogy nem vagyok jó egyik tantárgyban sem?

2017. jan. 31. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak biológiából voltam jó,meg kémiából még általánosban ,fizikából sosem. Most mégis az orvosira járok, bár 4 évembe telt bejutni. Az itteni fizikát meg tudom tanulni , 4-t kaptam orvosi fizikára félévkor még,úgy hogy 6 éve nem tanultam belőle semmit. Ha matekból jó vagy az már nagy előny kémiánál,mert könnyebbek lehetnek a kémiai számolások. Magolni meg nincsen értelme sosem, érteni kell a dolgokat, használni a logikádat. Minden, szinte mindenhez csak a józan paraszti ész kell. Mindig is éreztem,hogy én ennél többre vagyok képes,mikor még nem ide jártam. Úgyhogy elhatároztam és rengeteg vérrel,verejtékkel,szenvedéssel de sikerült bejutnom. Nem adtam fel,pedig szinte mindent feladtam eddig az életben,de ezt nem. Ha ez az álmod,akkor úgy is sikerülni fog,mert addig csinálod amíg nem sikerül. Keress magántanárokat biológiából és kémiából is,mert hosszú út áll még előtted.
2017. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 aválaszolókirály ***** válasza:
2%
Nincs
2017. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

első köszönöm :) a matek az megy, az a baj hogy fizikából és kémiából sosem volt jó tanárom... most h cserélve lettek így már értem a tananyagot

második, kösz hosszú választ...

2017. febr. 1. 15:32
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Van esélyed, simán.

Nézd én egy nagy lusta vagyok, és elsőre felvettek Pécsre, pedig olyan rohadt sokat nem tanultam rá..

Amit én ajánlok: SOTE-n van előkészítő tanfolyam, kémiából és bioszból is, elég húzós az ára, de ha pl bioszból Mándics Dezsőhöz kéred magad, akkor már egy nagyon jó nyert ügyed van az érettségire. Csak ha az ő óráin figyelsz, IQ-ból megírsz egy 60%-os emeltet, képzeld még ha tanulsz is mellette, nem csak figyelsz?!

Tapasztalatból mondom..én mindig is lusta voltam tanulni, csak eszem van az egészhez..

Kémiából meg nem kell elkeseredni, 40es írásbelit felhoztam 56ra a szóbelivel, és ilyen érettségikkel kerültem be. Ötösöm lesz kémiából c. könyvet végigcsinálod, akkor baj nem lehet. Villányiból hozzátanulod az elméletet, 80%os emelt minimum a tiéd.


SOTE-s tanfolyamról még: azt hiszem októberben v novemberben indul, és az érettségi hetéig tart. 150-150 órás úgy emlékszem, és talán szeptemberben kell rá jelentkezni. Az ára olyan 100e-100e körül volt az én időmben, külön a biosz-külön a kémia. Sokat segített, ha nem is tudtam rendszeresen készülni az órákra, de szimplán hogy ott voltam, azzal rengeteget nyertem!!

Írj privátot ha meséljek még.

2017. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert SOTE=orvosi egyetem és pont. Felteszem, ezért csak a SOTE-t adtad meg kulcsszónak. Nincs is más orvosi egyetem.
2017. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Üdv, tudok egy jó online magántanárt, ha segítségre van szükséged. :)
2017. febr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Hiába pontoztátok le a válaszomat, a kérdésből ez jön át. Kulcsszónak csak a SOTE van megadva, tehát mint orvosira, csak a SOTE-ra gondol. Mintha a SOTE egyenlő lenne Az Orvosival.
2017. febr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
elsősorban a SOTEra gondolok valóban de ha az nem jöhet össze természetesen más orvosi egyetem is szóbajöhet
2017. febr. 13. 15:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsük el, hogy egy érettségit (legyen akár emelt szintű) lehet teljesíteni 4-esre vagy 5-ösre IQ-ból is.


Ellenben egy komolyabb egyetemi képzésen nem biztos, hogy tudod elégségesre teljesíteni a tárgyakat IQ-ból, nyilván komolyabban kell készülni.


A bejutásra természetesen van esélyed, a képzés teljesítése meg csak rajtad (és szerintem nagyrészt a szorgalmadon) múlik onnantól.

2017. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, csak és kizárólag IQ-ból egy emelt kémiát vagy emelt bioszt... :D Hihetetlen, mennyi ostoba ember van ezen az oldalon.
2017. febr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!