Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem, kérdés az állami...

Egyetem, kérdés az állami támogatásról?

Figyelt kérdés

Logmérnök bsc szakon kezdtem idén az egyetemet, állami támogatásoson. Na most ugye ha valaki otthagyja az állami támogatott szakot a végzés előtt, akkor vissza kell fizetnie az addigi féléveket, de ha jól tudom a legelső még kivétel, tehát ha most otthagynám akkor nem kellene visszafizetni semmit. A másik, hogy (nálunk legalábbis, de sztem mindenhol) az államin való bentmaradáshoz két félév alatt kell 36 kreditet összegyűjteni. Nekem most 12 kreditem van az első félév végén, és nem tudom hogy sikerülne-e a 36.

A kérdésem az lenne, hogy ha most abbahagynám az egyetemet és egy félév kihagyás után újrajelentkeznék (szeptemberben) akár ide, akár egy másik szakra (oda is felvennének államira a pontok alapján), akkor elvileg teljesen tiszta lappal indulhatok, nem kell semmit fizetni, a korábban megszerzett 12 kredit sem köt semmilyen formában. Az egyetlen külünbség csak az lesz, hogy már nem 12, hanem 11 állami félévem van. Jól gondolom?



2017. jan. 31. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól gondolod, most még büntetlenül otthagyhatod, újra felvételizhetsz a szakra vagy másikra. A 36 kredit mindenhol érvényes, ez központi szabályozás. Ez a szemeszter elveszett, viszont ha ugyanerre a szakra jelentkezel a 12 kreditet áthozhatod (csak egy kérvényt kell Neptunon kitölteni), viszont ez a 12 kredit nem fog beleszámítani az államihoz szükséges 36-ba (csak hogy ne arra alapozz, hogy 12 kredit így már kezdésnek úgyis megvan).
2017. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha ide felvételezik újra akkor a már teljesített tárgyakat nem kell újra megcsinálni?
2017. jan. 31. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, de össze kell kapnod magad, mert 18+30 (mintatanterv szerint) kreditet tudsz majd felvenni (+szabválok esetleg) és ebből kell meglennie a 36 teljesítettnek.
2017. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, értem.

Köszönöm szépen a választ.

2017. jan. 31. 19:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy azt esetleg tudod-e, hogy van-e valami dolgon azon kívül hogy nem jelentkezek a következő félévre a Neptunban? Be kell menni az egyetemre ügyintézni valamit?
2017. jan. 31. 19:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Kiiratkozni, egyéb nincs.
2017. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!